Durovit süüdistatakse selles, et ta ei tee võimudega koostööd ega modereeri rakenduse kasutajate postitusi, kirjutab Reuters. Sel moel toetavat Durov pettuseid, narkokaubandust, küberkiusamist, organiseeritud kuritegevust ja terrorismi.
Durovi ettevõte Telegram on teatanud, et neil ei ole midagi varjata, platvorm on tegutsenud Euroopa Liidu regulatsioonidega kooskõlas ja modereerib sisu valdkonna standardite piires. Telegram peab absurdseks, et platvormi või selle omanikku peetakse vastutavaks teenuse kasutajate tegevuse eest.
Telegrami tegevjuhi arreteerimist kritiseeris ka sotsiaalmeediaplatvormi X omanik Elon Musk, kes juhtis tähelepanu, et kuigi Facebookis ja Instagramis on tõsiseid probleeme, nt laste seksuaalse ärakasutamisega seotud materjalide levikuga, siis nende platvormide juhti Mark Zuckerbergi ei ole arreteeritud, sest viimane tsenseerib ja jagab andmeid võimudega.
Pavel Durov lahkus Venemaalt 2014. aastal pärast seda, kui oli kaotanud kontrolli oma toonase ettevõtte üle, sest keeldus Venemaa võimudega jagamast Ukraina protestijate ning Venemaa opositsiooniga seotud kasutajate andmeid. Telegrami peakontor asub praegu Araabia Ühendemiraatides Dubais. Rakenduses on peaaegu 900 miljonit aktiivset kasutajat kuus.