ÜRO lennundusorganisatsiooni plaan: lennule saab vaid näotuvastusega

Senise pardakaardi asemele digitaalne reisidokument.

Kui meeldib:
Jaga postitust:
Toeta järgmise loo valmimist
Toeta täna

ÜRO lennunduspoliitika väljatöötamisega tegelev organ soovib lennukile pääsemise reegleid põhjalikult muuta ja võtta lennule registreerimiseks kasutusele näotuvastussüsteemid.

Rahvusvaheline Tsiviillennunduse Organisatsioon (Intrnational Civil Aviation Organization – ICAO), mis on lennunduspoliitika väljatöötamise eest vastutav ÜRO organ, kavatseb lennujaamadele ja lennuettevõtjatele kehtivaid eeskirju põhjalikult muuta, võttes kasutusele digitaalse reisikaardi ja näotuvastussüsteemid, kirjutab The Times.

Praegu peavad lendajad lennule registreeruma, mida saab teha internetis või lennujaama saabudes. Seejärel väljastatakse neile vöötkoodiga pardakaart. Seda skaneerib reisija erinevates punktides lennujaamas, sealhulgas väravas enne pardaleminekut.

Rahvusvahelise lennundusorganisatsiooni eestvedamisel võivad lennukile pääsemiseks vajalikud pardakaardid tulevikus asenduda digitaalse reisitõendi ja näotuvastussüsteemidega. Foto: Amir Hanna/Unsplash.

Muudatused kaotaksid aga senise pardakaardi ja selle asemel laadiksid lendajad lennu broneerimisel oma telefoni digitaalse reisikaardi. Samuti hakataks lennujaamades isikute tuvastamiseks kasutama näotuvastust. Ehk kõigi lennujaama saabuvate reisijate nägu skaneeritaks ja süsteem annaks automaatselt lennuettevõtjatele teada, kes kavatsevad nende lennule tulla.

Sellised muudatused võiksid ICAO hinnangul jõustuda juba kolme aasta jooksul. Plaanide edukaks elluviimiseks oleks vaja lennujaamade infrastruktuuri uuendamist, sealhulgas näotuvastustehnoloogiat ja võimalust lugeda reisidokumendi andmeid mobiilseadmest.

Kommentaaride teavitused
Teavitus
1 Kommentaar
Enim hääli saanud
Uuemad Vanemad
Inline Feedbacks
View all comments

Harjutavad kõrgemaid klasse sellega ja, kui rikkamad sellega päri, siis vaestele peale suruda pole probleem. Step-by-step.

Õnnistaks meid vaid päike tõelise päikesetormiga või mingi kosmiline sündmus, mis tapaks kõik elektroonika… Tean, see oleks katastroof. Aga 1% kannataks ka.