Venemaa arendab jälgimisühiskonda: näidislinn Sirius võtab kasutusse biomeetria ja digirubla 

Digirubla plaanitakse kogu Venemaal kasutusele võtta järgmisel aastal.

Kui meeldib:
Jaga postitust:
Toeta järgmise loo valmimist
Toeta täna

Sotši endist eeslinna ja olümpialinnakut Siriust peetakse Venemaal tuleviku ja digitaalse linna musternäidiseks, mis plaanib juba praegu võtta kasutusele tehisaru, robotid, biomeetria ja digirubla. Uute tehnoloogiate rakendamise juures räägitakse mugavusest, mitte sellest, kuidas need lõpuks võimaldavad inimeste totaalset jälgimist ja kontrolli.

Venemaa ajalehe Parlamentskaja Gazeta teatel teatel kavatseb Sotši endine eeslinn ja olümpialinnak, nüüdne nn näidislinn Sirius oma turgudel, restoranides ja kohvikutes ning muudes teenusettevõtetetes kiirendatud korras maksevahenditena kasutusele võtta robotid, tehisintellekti, biomeetrilised tehnoloogiad ja digirubla. Selliseid inimese käitumise pidevat jälgimist ja kontrolli võimaldavate lahenduste kasutust reklaamitakse kui inimestele mugavaid lahendusi. Siriuse eriline õigusstaatus annab võimaluse neid eriliste piiranguteta rakendada – eesmärgiks on leida kõige tõhusamad lahendused, et neid hiljem oleks võimalik juurutada üle Venemaa.

Venemaa Sotši olümpiamängude linnakusse loodud Siriuse linn on üks esimesi riigis, kus plaanitakse kasutusse võtta kõik uuemad tehnoloogilised inimese biomeetriat kasutavad süsteemid. Allikas: Parlamentskaja Gazeta.

Siriuse föderaalterritoorium on asutatud Venemaa presidendi 2020. aasta dekreediga ja linn tegutseb eksperimentaalse õigusrežiimi alusel. Seetõttu on territooriumil võimalik mööda minna bürokraatiast ja rakendada projekte, mis on “eeskujuks muudele Venemaa piirkondadele”. Eristaatusest tingituna võib valitsus Siriuse linnas kohaldada eriomaseid õigusakte. Nii esitleti veebruari lõpus Riigiduumas seaduseelnõu, mis annab kohalikule omavalitsusele volituse kehtestada eriregulatsioon, et Siriuse kohalikus elus kasutusele võtta tehisintellekt, robotid, biomeetria ja digirubla.

Sirius andekate laste jaoks

Ametliku info järgi on linn asutatud eesmärgiga arendada ja säilitada olümpia-, loodus ja kultuuripärandit, keskendudes haridusele, teadusele, kultuurile ja spordile. Siriuse linna veebilehel on selgitatud, et “linna ökosüsteemis on ühendatud parimad riiklikud struktuurid ja ettevõtlustavad. Tänu eksperimentaalsele õigusrežiimile luuakse linnas murrangulisi projekte, et lahendada Venemaa kõige olulisemaid ülesandeid, millega riik vastakuti seisab, kuid mida oleks võimatu lahendada riigi teistes piirkondades“.

Siriuse linna VKontakte (Vene Facebook) lehel iseloomustab linn end kui “riigi tulevik”. Allikas: VKontakte.

Algatus võtta võimalikult kiiresti kasutusele biomeertilised tehnoloogiad, digirubla jms on selle võrra tähelepanuväärsem, et Siriusesse kogunevad riigi kõige andekamad lapsed ja noored. Nimelt asub linnas 2015. aastal asutatud hariduskeskus, presidendilütseum, ülikool ja selle kolledž, innovatiivse teaduse ja tehnoloogiakeskus ning kultuuri- ja sporditaristu. Hariduskeskus värbab „parimaid õpilasi kogu riigist, samuti õpetajaid ja juhendajaid“ ning keskendub andekatele lastele, keda õpetatakse süvendatud programmi alusel. Iga kuu kutsub keskus kõikjalt Venemaalt 24-päevasesse tasuta programmi sadu 10–17-aastaseid lapsi. Siriuse hariduskeskuse veebilehe järgi on nende eesmärk võimalikult vara leida kõige andekamad lapsed, kes on näidanud silmapaistvaid võimeid kunstis, spordis, loodusteaduses või tehnoloogias, et lapsi professionaalselt arendada ja toetada. Seega võivad kogu Venemaa andekad lapsed ehk nn riigi tulevik olla ühed esimesed, kes kogevad uut digireaalsust kogu selle “hiilguses”.

Digitaalsest ümberkorraldusest ei ole pääsenud ka ülejäänud Venemaa. Juba praegu on riigis arvukalt biomeetrilist makseterminale ja aasta lõpuks on plaanis neid paigaldada miljoneid. Seejuures on Venemaa biomeetriliste makseterminalide puhul tegemist millegi enama kui vaid näotuvastusega maksevõimalusega. Igal juhul leiab Venemaa meedia, et riiki ootab ees biomeetriline revolutsioon. 

Digirubla kasutussevõtt kogu riigis on siiski veebruari teate järgi edasi lükatud järgmisesse aastasse, kuid sellest hoolimata käivad aktiivsed ettevalmistused. Digirubla jaoks tarvilik taristu on Venemaa Panga sõnutsi juba valmis, kuid katsetused on aasta võrra plaanitust maha jäänud.  

Kommentaaride teavitused
Teavitus
3 Kommentaari
Enim hääli saanud
Uuemad Vanemad
Inline Feedbacks
View all comments

Venelased on eksi-teel. “Klants-maailma” ei tohi inimestele luua. Või siis vähemalt ei tohi sinna klants-maailma koondada helgeid “aikusid”. Klants-maailmad suretavad helged aikud välja.

Jaapanlased ja lõuna-korealased on kõrgete IQ-dega ja nad on enestele klants-maailmad loonud. Nüüd on nad maailma kõige madalama sündimusega rahvad.

Minu sõnade kinnituseks sellised tabelid:

Demograafiline olukord (sündivus)
https://www.worlddata.info/average-age.php

Intelligentsus (IQ)
https://www.worlddata.info/iq-by-country.php

Nad on suremas, kuna usaldavad ja alluvad valitsusele. Valitsus tegi nad “targaks” aga mitte nii, et nad õnnelikult ellu jääks. Jaapani naisi mahategev ja pedofiiliast inspireeritud anime tegi paljudel ajud pehmeks seksinälja sissetöötlemisega. Jaapanis on isegi oma ametlik enesetapumets. Mis kuradi riigil on enda enesetapumets?
Jaapanlaste ülistressikas käitumine ja võimude poolt garanteeritud lihtsad vaimsed põgenemised aina süvendavad lõputut depressiooni… Kõrgem intellekt ja depressioon, mis omakorda tõstab intellekti, lõpuks loobki selle, et inimene muutub võimeliseks aru saama, et milleks elada ja toota parasiitvalitsuse rõõmuks. Detaile on kindlasti rohkemgi… Kurb ta on aga tuleb rahvale kasuks. Kui poleks parasiite, oleks elu rõõmsam.

Laias laastus ja üle-üldiselt nõustuks sellega.

Kuid parasiidid on ju olemas igas ühiskonnas ning ühel või teisel moel.
Kusagil pakistani mägikülas on kohalik mulla see parasiit, kellele kohalikud talupojad maksavad maksu. Kuid need pakistani mägikülad on lapsi täis ja nemad ei sure välja.
Aga nemad ei ela ka klants-maailmas.