“Epitsentris”: analüütik Heido Vitsur kallist tuuleenergiast, poevargustest karmis majandusolukorras ning eestlaste väljasuremisest

Kas tuuleenergia toob elektrihinna alla? Vitsur: “Ei, ei ole võimalik.”

Kui meeldib:
Jaga postitust:
Liitu uudiskirjaga:
Liitu
Toeta järgmise loo valmimist:
Toeta täna

Kas valitsuse lubadus, et kogu Eestit tuulikuid täis ehitades saame endale odava elektrihinna, vastab tõele? “Ei, ei ole võimalik,” ütleb majandusanalüütik Heido Vitsur selle jutu peale ning selgitab saates põhjalikult, miks tuulikud eleketrienergia hinna meile hoopis kallimaks teevad.
Tuuletööstuse arengute kõrval pöörame aga saates tähelepanu veel mõnedele kurbnaljakatele rohepesu meenutavatele projektidele, mille oleme maksumaksjatena kinni maksnud.
Samuti vaatame saates otsa Eesti karmile majandusolukorrale. “Pooltel peredel on raha praktiliselt nii, et peost suhu ja jääb puudugi. Kõige vaesama või väiksema sissetulekuga pere tarbimiskorvis on toit ja eluase üle 50%, tihtipeale 60% ja rohkemgi. Ja kui kõige rohkem tõusid meil toiduainete ja eluaseme kulud, siis need pered sattusid väga raskesse olukorda,” tõdeb Vitsur. Ta ütleb, et paljude inimeste raskest olukorrast annab märku ka poevarguste arvu kasv, millest väga laialt ei räägita.
Lisaks räägime rahvastikukriisist ja küsime, kas ühiskond üldse tajub, et meil lapsi ei sünni? Millal eestlased välja surevad?
Saatejuhid on Deisi Helemäe-Sarv ja Hannes Sarv.

Kommentaaride teavitused
Teavitus
2 Kommentaari
Enim hääli saanud
Uuemad Vanemad
Inline Feedbacks
View all comments

Hr. Vitsuri lastetoetuse idee ei oleks praktikas teostatav.
Selliseid toetusi võiks maksta üks valitsus oma ühe ametiaja jooksul (4 aastat). Seejärel tuleb uus valitsus, kes hakkab asju ümber otsustama / kärpima ja see süsteem laguneks jälle koost.
Puuduvad võimalused seda lastetoetuste süsteemi kuidagi kinnistada.

(Olen mõnes oma varasemas kommentaaris öelnud, et demokraatia tuleb ära kaotada või seda tugevasti reformida. Võib-olla mõni teine demokraatia versioon võimaldab pika-ajalist stabiilsust. Tänane ei võimalda.)