Et levima läinud video 15. aprilli noarünnakust Sydney Assüüria Hea Karjase Kristuse kirikus tuleb sotsiaalmeediast kogu maaimas kustutada, oli Austraalia e-turvalisuse voliniku Julie Inman Grant’i nõudmine. Jutlust pidanud piiskop Mar Mari Emmanuel’i ründamine 16-aastase islamistliku noormehe poolt kuulutati Austraalias terroristlikuks teoks. Video peale jäi kogu sündmus seetõttu, et jutlusest tehti samal ajal otseülekannet. Noormees arreteeriti ja ehkki sündmuse käigus sai lisaks piiskopile viga veel neli inimest, ei olnud kellegi vigastused eluohtlikud. Ka piiskop ütles juba mõni aeg hiljem, et paraneb kiiresti ja on ründajale andestanud.
Teised sotsiaalmeediaplatvormid nõustusid video e-turvalisuse voliniku nõudel oma platvormilt eemaldama. Ehkki volinik võib ettekirjutuse täitmata jätmisel platvormi trahvida, ei olnud X ettekirjutusega nõus. “Rünnak piiskop Mar Mari Emmanuel’i vastu oli traagiline sündmus ning meie mõtted on tema ja kõigi kannatanutega,” selgitas ettevõte, kuid lisas samas, et ka piiskop Emmanuel on soovinud, et see video jääks veebis kättesaadavaks. X märkis, et rünnakuvideo postitamine ei riku platvormi reegleid ega Austraalia seadusi. “Postituste sisu ei õhuta ega provotseeri vägivalda,” märkis ettevõte oma teates ja lisas, et ka Austraalia seadused lubavad tegelikult sisu, mida võib pidada debati pidamise seisukohtast ouliseks. Ent veelgi olulisemana tõi ettevõte esile põhimõttelise küsimuse sellest, et nad ei saa alluda ühegi riigi valitsuse nõudmisele piirata sisu jagamist kogu maailmas ja Austraalia valitsusel lihtsalt ei ole voli seda nõuda. “Oleme vastu nõudmisele eemaldada see sisu ülemaailmselt X-ist, sest meie arvates ei tohiks ühelgi valitsusel olla selliseid volitusi,” teatas ettevõte. Ehk X blokeeris küll video edastamise Austraalias, kuid mujal maailmas jäid postitused, mis seda jagasid, endiselt kättesaadavaks, kuigi varustati vägivaldse sisu hoiatusega.
X-i omanik Musk lubas Austraalia võimude nõudmise kohtusse anda, kuid e-turvalisuse volinik jõudis temast ette ja palus kohtul teha X-le ettekirjutus, mis käsiks platvormil video ülemaailmselt eemaldada. Kohus tegigi nädal pärast rünnakut sellesisulise ajutise ettekirjutuse, mis kehtis tänaseni. X ei täitnud aga ka seda, põhjendades kohtule, et e-turvalisuse voliniku käsk sisu globaalselt maha võtta oli ebaseaduslik. Nüüd soovis e-turvalisuse volinik ettekirjutuse pikendamist, kuid kohus seda enam ei teinud. Kohtu põhjendused veel avalikud ei ole ja sisuline kohtuvaidlus küsimuse üle veel jätkub.
Ehkki esialgu toetasid Austraalia kaks peamist poliitilist parteid ehk võimul olev Austraalia Tööpartei (Australian Labor Party) ja Austraalia Liberaalne Partei (Liberal Party of Australia) e-turvalisuse voliniku otsust, on opositsioon nüüd pigem äraootaval seisukohal. Opositsiooniliidrist Liberaalse Partei juht Peter Dutton on näiteks jõudnud arusaamisele, et käskida X-l sisu ülemaailmselt eemaldada on siiski “rumal”.