Teadusuuring: Wuhani laborist võis valla pääseda ka lastehalvatuse viirus

“Tulemused rõhutavad ülemaailmsete viiruseuuringute šokeerivalt ebakindlat olukorda.”

Kui meeldib:
Jaga postitust:
Toeta järgmise loo valmimist
Toeta täna

Prantsusmaa teadlased on jõudnud järeldusele, et Wuhani Viroloogia Instituuti, kust pärines 2020. aastal ülemaailmse kriisi käivitanud koroonaviirus, saab seostada ka vähemalt ühe varasema haiguspuhanguga – 2014. aastal Hiinas esinenud lastehalvatusega.

Prantsusmaa pealinnas Pariisis asuva Pasteuri instituudi teadlased on värskelt avaldanud uuringu, milles tegid kindlaks, et polioviirus, mis 2014. aastal keset puhangut Hiina Anhui provintsis nakatas neljaaastast poissi, oli 99% ulatuses identne viirusetüvega, mida samal ajal säilitati mõnesaja kilomeetri kaugusel asuvas Wuhani Viroloogia Instituudis. Teadlased ei öelnud oma töös, et saavad kindlalt väita, kust viirus pärineb, kuid märkisid, et võimalust, et see pärines Wuhani laborist, tuleb uurida.

“Uuringu tulemused rõhutavad ülemaailmsete viiruseuuringute šokeerivalt ebakindlat olukorda,“ ütles uuringut kommenteerinud Harvardi ülikooli molekulaarbioloog dr Richard Ebright väljaandele The Daily Mail.

Prantsuse teadlased kahtlustavad, et Hiinas 2014. aastal puhangu põhjustanud polioviirus võis pärineda Wuhani linnas asuvast viroloogia instituudist. Kaardil toodud Wuhani asukoht Hiinas: Wikimedia Commons.

Pateuri instituudi teadlased kahtlustavad, et konkreetne lastehalvatust põhjustava polioviiruse tüvi arenes välja hästi säilinud 1950. aastate viiruse tüvest, mida kasutati laboratoorsetes tingimustes vaktsiinide tootmisel.

Wuhani Viroloogia Instituut sai kurikuulsaks Hiinast Wuhani linnast alguse saanud ülemaailmse Covid-kriisi tõttu. Ehkki algusest peale arvasid mitmed asjatundjad, et koroonaviiruse puhang võis alguse saada just koroonaviirustega tegelenud Wuhani instituudi laborist, proovisid mitmed mainekad teadlased üle maailma seda võimalust naeruvääristada ning näidata puhangu algpunktina hoopis Wuhani linnas asuvat turgu. Hiljem on siiski välja tulnud, et enamikul neist mainekatest teadlastest, kes soovisid tähelepanu instituudilt eemale juhtida, olid selle asutusega endal koostöösidemed.

Samuti tuli välja, et koroonaviiruste võimestamise uuringuid rahastasid Ameerika Ühendriigid. Täpsemalt tehti seda Ühendriikide Rahvuslike Terviseintsituutide (National Institutes of Health – NIH) allasutuse ehk allergia- ja nakkushaiguste instituudi (National Institute of Allergy and Infectious Diseases – NIAID) kaudu. NIAID rahastatud projektid manipuleerisid samas Wuhanis nahkhiirtelt pärinevat koroonaviirust selliselt, et see oleks võimeline nakatama inimest. Rahastamine käis organisatsiooni EcoHealth Alliance kaudu, mis nimetab enda eesmärkidena elusloodust säästmist ja rahvatervise edendamist. Wuhani Viroloogia Instituudist ja selle seostest koroonaviiruse ning pandeemia põhjustamisega oleme pikemalt kirjutanud siin.

Midagi läks valesti. Palun proovi uuesti.
Sinu meiliaadress on lisatud meililisti.

Vabadused uudiskiri 

on kindlaim viis hoida ennast jätkuvalt kursis maailmas toimuvaga, kui suured platvormid soovivad midagi tsenseerida.

Kommentaaride teavitused
Teavitus
1 Kommentaar
Enim hääli saanud
Uuemad Vanemad
Inline Feedbacks
View all comments

Eks ika selleks,et tööinimese elu peale töötlemise lõppu oleks lühem!Kui kõik seerumit on eelistatud inimestele 65+.Selge see, et siis ei pea neile pensioni maksma30+ aastat.