Saksamaa: immigratsiooni tagajärgede üle kurdavad juba ka vasakpoolsed võimupoliitikud

Bremenis on sisseränne kaasa toonud eluasemekriisi ja kuritegevuse kasvu.

Kui meeldib:
Jaga postitust:
Toeta järgmise loo valmimist
Toeta täna

Bremeni liidumaa sotisaaldemokraadist siseministri Ulrich Mäureri hinnangul on linna sisserändepoliitika olnud tõeline katastroof. See on kaasa toonud eluasemenappuse ja tohutud sotsiaalsed probleemid, sealhulgas kuritegevuse plahvatusliku kasvu.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SPD) liikme Ulrich Mäureri hinnangul on Bremen niivõrd paljude sisserändajate vastuvõtmisest ülekoormatud ja probleemid on vaid süvenenud, vahendab Remix News. Bremenit on aastaid valitsenud rohelised, sotsiaaldemokraadid ja vasakpartei ning linna peetakse Saksamaa kõige vasakpoolsemaks. Ulrich Mäurergi on juba 16 aastat linna arengus osalenud ja aidanud kaasa avatud immigratsioonipoliitikale. Kuid nüüd süüdistab ta liigset sisserännet selles, et linnas ei jagu eluasemeid ja palju probleeme on lasteaedade, koolide ja töökohtadega. Ka kuritegevus on plahvatuslikult kasvanud.

Viimased kümmekond aastat on Bremen sisserändajaid sõbralikult vastu võtnud. 2018. aastal nimetas linn end lausa turvaliseks varjupaigaks ja kinnitas: „Me tervitame pagulasi ja oleme valmis vastu võtma rohkem inimesi.“

Nüüd kirjeldab Mäurer, et üliliberaalses Bremenis on kuritegevus kasvanud, sh vargused. Viimast seostab poliitik selgelt immigratsiooniga, sest suurema osa kuritegudest sooritavad Põhja-Aafrikast pärit noored mehed. Bremeni politsei on pidanud moodustama lausa eraldi nn noorte varaste üksuse, mis püüab just selliseid kurjategijaid tabada.

Bremeni liidumaa vasakpoolne siseminister toetab riigi väljasaatmisameti loomist ja nõuab, et riik rajaks piiridele sisserändajate keskused, et lihtsustada väljasaatmist. Foto: Olaf Kosinsky/Wikimedia Commons.

Paljud Saksamaa linnad on end reklaaminud sõnadega „Meil on ruumi“. Praegu aga vaevlevad needsamad linnad kriisis ning peaaegu kõik liidumaad on mingitel aegadel lõpetanud sisserändajate vastuvõtu, sest ei ole suutnud kaasneva koormusega toime tulla. Hiljuti kirjutasime Vabaduste portaalis sellest, et Saksamaa on sunnitud taas kehtestama piirikontrolli, millega loodab vähendada kontrollimatut sisserännet. Riik otsustas piirikontrolli taastada pärast mitut vägivallajuhtumit, mille sisserändajad korda saatsid.  

Saksa politseike ametiühingu juht Manuel Ostermann ütles, et Saksamaa ei ole enam turvaline riik ning et immigratsioonikriis on ennekõike kriminaalkriis.

Saksamaa poliitikat on mõjutanud ka hiljutised kohalikud valimised, kus erakond alternatiiv Saksamaale (AfD) tegi korraliku võidukäigu ja mõni vasakpoolne poliitik on nüüd hakanud sisserändest rääkima. Näiteks avaldas roheliste põllumajandusminister, et tema tütart ahistavad sisserändajad. Küll aga ei ole valimistulemus muutnud nende erakondade senist vasakpoolset immigratsioonipoliitikat.

Saksa roheliste partei põllumajandusminister Cem Özdemir on avaldanud, et sisserännanud ahistavad tema tütart. Ministri avaldus on sotsiaalmeedias ärgitanud teravat arutelu ositi ka seetõttu, et Özdemir ise on Türgi päritoluga. Ka kuulub ta roheliste erakonda, mis on tuntud ekstreemse avatud piiride poliitika toetaja.  

Ka Bremeni linnas on tekkinud vastuseis Mäureri avaldustele. Vasakpartei arvates kahjustab ta rände- ja pagulaspoliitikat. Rohelised aga leiavad, et immigratsioon on „võimalus riigi majanduse ja sotsiaalse tuleviku jaoks“. Isegi Mäureriga samast erakonnast Bremeni linnapeal Andreas Bovenschultel on teine nägemus ning ta on hoiatanud, et arutelule immigratsiooni üle ei tohi hoogu anda, sest nii ei lahendata ühtegi probleemi, vaid mürgitatakse sotsiaalset olukorda.

Kommentaaride teavitused
Teavitus
0 Kommentaari
Enim hääli saanud
Uuemad Vanemad
Inline Feedbacks
View all comments