Suur küsitlus näitab: enamik ülikoolide õppejõude ei julge end vabalt väljendada

"Üha raskem on vaielda mis tahes seisukoha üle, mida aktivistid peavad vastuoluliseks."

Kui meeldib:
Jaga postitust:
Toeta järgmise loo valmimist
Toeta täna

Ajalehe Times Higher Education korraldatud üleilmne küsitlus näitas, et koguni 77% ülikoolide õppejõududest tunnistab, et viimase kümnendi jooksul on akadeemiline vabadus ülikoolides muutunud piiratumaks.

Näiteks Suurbritannia ülikoolides ilmnes uuringu kohaselt tõsiasi, et 80% sealsete ülikoolide töötajatest näevad akadeemilise vabaduse piiramist, vahendab GB News. Paljude õppejõudude kinnitusel dikteerivad loengute sisu üha enam üliõpilased ise ja õppejõududel on kujunenud välja enesetsensuur – and jälgivad üha rohkem väga hoolikalt, mida klassiruumis räägivad. „Üliõpilased dikteerivad üha enam, mida nad tahavad loengutes ja seminarides kuulda,“ teatas üks uuringus osalenud õppejõud. Üks Briti õigusteadlane tunnistas aga, et ta kasutab nüüd õpetamises “võimalikult vähe isikupärast lähenemist, sest märkimisväärne hulk üliõpilasi võib solvuda kõige peale, mis neile ei meeldi”. Üks Ühendkuningriigi psühholoogiaõppejõud selgitas aga, et „üha raskem on vaielda mis tahes seisukoha üle, mida aktivistid peavad vastuoluliseks“. Selliste seisukohtade alla käivad näiteks teemad, mis puudutavad sooideoloogitat, kolonialismi, Iisraeli-Palestiina konflikti jne.

Ameerika Ühendriikide puhul toob uuring välja, et ka seal toob 83% ülikoolide töötajatest välja, et viimase kümnendi jooksul on sõna- ja akadeemiline vabadus taandarenenud.

Kogume 25 000€ uueks poolaastaks, et hoida portaali tasuta – palume Sinu toetust! Vaata ja toeta SIIN!

Kommentaaride teavitused
Teavitus
0 Kommentaari
Enim hääli saanud
Uuemad Vanemad
Inline Feedbacks
View all comments