“Sinu postitus läheb vastuollu meie Covid-19 väärinfot puudutavate kogukonnareeglitega,” seisis Facebooki sõnumis, millega teavitati, et meie üles laaditud videot ükski teine platvormi kasutaja ei näe. Reeglid on aga platvormil selleks, et kõik tunneksid end ohutult, lugupeetuna ja teretulnuna, seisab Facebooki selgituses. “Kui sinu sisu läheb meie kogukonnareeglitega vastuollu, siis su kontot piiratakse või see kustutatakse,” lisatakse samas teates.
Eraldi selgituses tuuakse välja, et rikkumise tõttu lehekülje nähtavus Facebookis väheneb ja piirangud laienevad ka lehe administraatori isiklikule kontole.
Mis täpselt video sisus ei sobinud, pole teates välja toodud. Videos vastasid neli intervjueeritavat küsimusele, mis oli nende hinnangul koroonakriisi kõige suurem vale, mida inimestele räägiti.
Londoni Queen Mary Ülikooli arvutiteaduse ja statistika professor Martin Neil tõi välja, et tema uurib praegu, kuhu ja miks kadus vahepeal gripiviirus – või äkki tegelikult ei kadunudki?
Molekulaarbioloog dr. Jonathan Gilthorpe ütles otse, et väide, justkui koroonavaktsiinid oleksid “ohutud ja efektiivsed”, on vale.
Immunoloogia ja viroloogia teaduste dr. Ann-Cathrin Engwall rääkis, et läbipõdemisest saadav immuunsus on vaktsiini omast peajagu üle. Samuti märkis ta, et lastele ja rasedatele neid vaktsiine vaja pole ega tohiks üldse süstida.
Psühhiaater dr. Sven Román tõi välja, et Covid-i puhul tegelikult toimivaid ravimeid, nagu ivermektiin, keelati kasutada.
On tõenäoline, et Facebooki rahulolematuse tõi kaasa just vaktsiinide “ohutuses ja efektiivsuses” kahtlemine ning ivermektiini mainimine. Samas tuleb kindlasti juurde märkida, et ehkki nende tsensuurimasin seda eitab, põhinevad kõik videos välja toodud väited erinevatel teadusuuringutel. Ehk teisisõnu on Facebook taas faktid valeinfoks tembeldanud.
Meie lehel on video loomulikult endiselt vaadatav.
Kuna sellised juhtumid on võimalikud ka tulevikus, jagame oma sisu ka teistel platvormidel. Eelkõige tasub liituda meie uudiskirjaga, mis toob meie artiklid otse e-postkasti. Samuti saab huvi korral liituda meie Telegrami grupiga.
No aga kui postitad jama ja ilmselget valet, siis pole ka ime, et veidike atata saad.
Olge kena ja tooge palun välja, milline osa postitatud videost on teie hinnangul “jama” ja milline “ilmselge vale”? Siis saame seda arutada. Või ka küsida, kas hoopis teie kommentaarina postitatud loosung on ise “jama” ja “ilmselge vale”? Ja kui see ka nii on, siis seda võib siin lehel oma arvamusena avaldada küll, ei hakka keegi siin anonüümselt esinevat Muidumeez-t “veidike atatama” selle eest.