VIDEO. Vabaduste Portaali podcast #2. Keres, Espak, Sarv Eesti demokraatia olukorrast ja end võimule valetanud valitsuse tegevusest

“Seda võiks täiesti tõsiselt nimetada oluliseks demokraatia kriisiks.”

Kui meeldib:
Jaga postitust:
Liitu uudiskirjaga:
Liitu
Toeta järgmise loo valmimist:
Toeta

Vandeadvokaat Paul Keres, orientalist ja Tartu Ülikooli õppejõud Peeter Espak ning vabadused.ee toimetaja Hannes Sarv vaatavad tagasi viimastest riigikogu valimistest möödunud aastale ning tõdevad, et see, kuidas tänane valitsus end valede abil võimule istutas ning rahval kõrgeima võimu kandjana puudub võimalus seda seltskonda umbusaldada, peegeldab tõsist demokraatia kriisi. Milline võiks olla väljapääs sellisest olukorrast?

Vabaduste portaal on loodud ja toetatud inimeste poolt nagu Sina.
Liitu vabadused.ee toetajatega
Toetan
Telli järgmine artikkel oma e-posti aadressile

Me hindame sinu privaatsust ja ei jaga sinu kontaktandmeid mitte kellegi teisega. Tutvu meie privaatsustingimustega.

Subscribe
Notify of
6 Kommentaari
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare

Tegelikult mõistusega inimesed ju saavad aru, et meil on demokraatia kriis, õigemini demokraatiat enam nagu polegi 30 aastat võimul olnud reformierakond on selle tõestus. Meil on E-valimistel saadud Potjomkini küla demokraatia nime all. Küsimus on aga selles, kuidas sellest välja tulla. EKREL on potentsiaali, kuna teda usaldatakse rahva poolt enim. Seni, kuni pole ilmunud juhti, kes on natuke hull, julge ning liidab rahva, ei muutu midagi. Õige jutt, nagu näha, siin ainult ei aita. Rahvas jääb passiivseks, kuna ta näeb, et ta ei saa mõjutada valimistulemusi. Mina näen kahte võimalust: jõuline juht ja e-valimised rahvusvahelise abiga prügikasti ning vähemalt pooled probleemid lahenduvad ise.

Väga hea arutelu! eestieest.com just teebki rahvameediat ning oleme parteidest sõltumatud. Igasugune koostöö on teretulnud. Ühtsusel on jõud!

Tore, et arutlete meie Eesti tänase demokraatia võimalikkuse ja absurdsuse üle.Siiski oleks oodanud, et puudutaksite ka “filmi algust” – Kaporatuuri süüdistusi võimuloleva Eesti valitsuse / erakondade suhtes, 12. jaanuaril 2021. Kaporatuuri poolne koalitsiooni muutev sekkumine – täpselt üks päev enne kavandatud Abielureferendumi seadustamist – sellest hetkest lõppes seni kehtinud demokraatlik ajastu Eestis.- Seda ei tohiks kunagi unustada!

Kas oleks kohane küsida, kes andis kaporatuurile vastava käsu? See teadmine on kasulik, kuna viib juurte teada saamiseni, kes soovib meie ühiskonda ümber kujundada!?

Meenutame, et veidi aega enne 12.01.2021. käis Toompeal ALDE partei esindaja Brüsselist ( foto Toompealt, Valitsuse rõdult) ja kuuldavati avaldas nördimust seoses kavandatava nn. Abielureferendumiga. – ALDE ustav sõdur, LibeRatas, võttis ilmselt süü omaks ja tegi kaporatuuri abiga kähku uue,100% ALDE valitsuse, lasi põhja Abielureferendumi. Üleliidulised komissarid määravad jälle Eesti arenguid.

Diskussiooni alguses kõlas läbi, et eestlased on liiga ükskõiksed ja stoilised kõige suhtes, mida riik teeb.
Revolutsiooni eelduseks oleks küllaldase noore rahvastiku olemas-olu riigis.
Rahvastiku-andmed näitavad, et keskmise eestlase vanus on 44,7 aastat. See tähendab, et Eesti on küllaltki vanurite riik. Viimaste aasta-kümnete madal sündivus tähendab seda, et arvestataval hulgal vanematel inimestel pole ka lapsi või lapselapsi, kelle eest seista.
Ilmselt see kõik suurendab rahva stoilisust ja ükskõiksus.

Rahvastiku asendamine on teema millest tihti ei räägita, kuid ilmselt millalgi see realiseerub.