PIKTOPILK: Eesti kliimaläbirääkijad saabuvad kliimakonverentsilt uute ideedega

Neljapäeval alanud ÜRO järjekordne kliimakonverents, järjekorranumbriga 28 ehk COP28, toimub seekord Araabia Ühendemiraatides Dubais ja toob nn kliimajalajälje vähendamise nimel kogu maailmast kokku vähemalt 70 000 inimest. Eestit esindab poolsada inimest: teiste seas peaminister, kliimaminister, endine president, terve rida ametnikke, ettevõtjaid ja ülikoolide esindajaid. Delegatsiooni kuuluvad ka kliimaläbirääkijad – ilmselt siis inimesed, kes räägivad kliima üle läbi teiste riikide kliimaläbirääkijatega. Loodetavasti saabutakse tagasi targema ja teotahtelisemana kui kunagi varem, et kuuldud uusi ideid viivituseta ellu rakendada. ÜRO peasekretär António Guterres hoiatas ju juba juuli lõpus, et oleme jõudnud globaalse keemise (ing.k. “global boiling”) ajastusse.

Kui meeldib:
Jaga postitust:
Toeta järgmise loo valmimist
Toetan
Vabaduste portaal on loodud ja toetatud inimeste poolt nagu Sina.
Liitu vabadused.ee toetajatega
Toetan
Telli järgmine artikkel oma e-posti aadressile

Me hindame sinu privaatsust ja ei jaga sinu kontaktandmeid mitte kellegi teisega. Tutvu meie privaatsustingimustega.

Kommentaaride teavitused
Teavitus
2 Kommentaari
Enim hääli saanud
Uuemad Vanemad
Inline Feedbacks
View all comments

Eestlased seal vaevalt midagi läbi räägivad. Eestlased võtavad vastu korraldusi, alandlikult.
Kui peoperemees sultan Ahmed Al Jaber ütles*, et fossiilkütustest loobumise vajadus pole teaduslikult põhjendatud, siis eestlased sulgevad alandlikult oma energiatootmise (ja majanduse, ja heaolu). Tublid eestlased saavad selle eest siis medali või kaks.

Kohapeal on asi lihtne. Mitte eestlased, vaid ”Eesti” võtab vastu OTSUSe. Aga selle otsuse on teinud keegi teine. Või kolmas. Nii kahjuks on. Mõisavalitseja teeb seda, mida härra käseb. Ja orjad olgu üldse vait.