Jõulukampaaniaga kogume 25 000€ järgmise poolaasta tegevuseks – toeta siin!
Kevadel teilt ilmumiseks rahalist toetust paludes andsin ka ülevaate konkreetsetest sihtidest, millises suunas Vabaduste portaal 2024. aasta lõpuks liikuda soovib.
Kõige esimesena tahan välja tuua meie kevadise lubaduse esitada konkreetsed ja põhjalikud vastuväited kliimaseaduse vajalikkuse kohta. Oktoobris saatsidki Isikuvabaduse Sihtasutus ja Vabaduste portaal Riigikogu liikmetele pöördumise, milles palusime Kliimakindla majanduse seadust mitte vastu võtta. Pöördumisega kutsusime Riigikogu liikmeid üles tutvuma faktidega, mis näitavad, et veenvalt põhjendatud „kliimakriisi” ega kliimahädaolukorda ei eksisteeri ning süsihappegaasi (CO2) kasvav osakaal atmosfääris seda ettenähtavas tulevikus ei põhjusta. Põhjalik dokument võtab enda alla 28 lehekülge, millele lisandub kolme lehekülje jagu viiteid (kokku 168 allikaviidet), mille abil kummutatakse üldlevinud väärväiteid kliima olukorra kohta. Esimestena kirjutasid pöördumisele alla elektroonikainsener Aivar Usk (peamine koostaja), Toronto Ülikooli keemia inseneriteaduse emeriitprofessor ja TTÜ audoktor Olev Träss, bioloog ja loodushoidja Arne Ader ning klimatoloog, Tartu Ülikooli klimatoloogia emeriitprofessor Jaak Jaagus. Me jätkame tööd selle pöördumise levitamise ja teadlaskonnast toetajate leidmise nimel.
Intervjuud, arvamussaated ja uued autorid
Lisaks sellele lubasime kevadel jätkata oma senist tööd oluliste ekspertide intervjueerimisel isikuvabadustega seotud teemadel ja tuua lugejateni peavoolust erinevaid vaatenurki nii Eestist kui maailmast. Samuti lubasime jätkata oma publiku poolt juba hästi vastu võetud podcastidega ning laiendada kaasautorite ringi. Ma usun, et nõustute: oleme seda teinud. Ilmunud on näiteks lood rahvusvaheliselt oluliste ekspertidega, kes selgitasid, et kliimakriisi kuulutamisel ei ole teaduslikku alust ja sellele tuleks pidurit tõmmata – näiteks andsid meile intervjuu dr. Jessica Weinkle, dr. Matthew Wielicki ja dr. Roger Pielke Jr. Meditsiinieetika puudujääkidest ja sõnavabaduse allasurumisest koroonakriisi kontekstis rääkis aga tuntud Ameerika Ühendriikide psühhiaater ning meditsiinieetika ekspert dr. Aaron Kheriaty. Oleme avaldanud kuulajate ja vaatajate poolt hästi vastu võetud videointervjuud pankuri ja ettevõtja Rain Lõhmusega, majandusanalüütiku ja varahalduri Peeter Koppeliga, bioloogi ja loodushoidja Arne Aderiga ning tulemas on kindlasti lisa. Oleme jätkanud ka regulaarsete arvamussaadetega, milles koos saatekülalistega arutleme erinevatel põletavatel teemadel. Liitunud on ka uusi autoreid. Näiteks juba varem meie saadetes osalenud Peeter Espak kirjutas demokraatia olukorrast Poolas, Suurbritannias elav Kaspar Arro aga sellest, kuidas sealsed võimud autode vastu võitlevad.
Rohkem uudiseid
Lubasime tihendada ka uudiskajastust, sest liiga palju olulist infot maailmas toimuva kohta, mis meie hinnangul vajaks ka Eesti inimestele jooksvalt tutvustamist, ei leia ajakirjanduses piisavalt tähelepanu. Alates augustist oleme avaldanud vähemalt ühe isikuvabadusi puudutava uudise igal argipäeval. Kusjuures oleme oma kajastustes püüdnud senisest enam fookusesse võtta ka jälgimisühiskonna arenguga seotud ohud, nagu kevadel lubasime.
Lootsime kevadel ka päris mitme olulise dokumentaalfilmi puhul, et saame nende autoritega kokkuleppele filmidele eestikeelse tõlke lisamiseks ja oma lugejatega jagamiseks, kuid kahjuks on see osutunud oodatust keerukamaks. Jätkame tööd ka selle nimel.
Mis puudutab aga meie poolt eestikeelse tõlke saanud Martin Durkini tänavust dokumentaalfilmi “Kliimafilm: külm tõde”, mis võttis vaatluse alla kliima-alarmismi põhiteesid ning andis neile maailmas tuntud ja tunnustatud teadlaste suu läbi hävitava hinnangu, siis tegelesime edasi ka selle levitamisega. Kui esimesel poolaastal oli meie põhifookus leida sellele vaatajaid YouTube-i ja teiste platvormide vahendusel, siis sügisel õnnestus meil saavutada kokkulepe filmi linastumiseks Kanal 2 eetris.
Neid tegevusi kokku võttes tahan ma rõhutada põhilist – ilma teie abita, head toetajad, ei oleks me võimelised mitte midagi sellest ellu viima! Teie olete need, tänu kellele me ilmume. Teie ja teile lisanduvate toetajate tugi annab meile võimaluse edasi tegutseda ja edasi areneda. On mõistetav, et rahalise toeta ei ole meie ilmumine võimalik.
Järgmise poolaasta plaanidest
Kirjeldan lühidalt meie järgmise poolaasta eesmärke:
- Soovime teravaid teemakäsitlusi Vabaduste portaali podcastides mitte ainult jätkata, vaid senise igakuise ilmumise asemel teha saateid tihedamalt, et olla veelgi ajakohasemad.
- Jätkame hoogsate intervjuude tegemist huvitavate inimestega, kelle sõnumid tavapärasest meediavoost oma originaalsuse poolest silma paistavad ja kes ei karda grupihinnangutest erineda ning end stambivabalt väljendada.
- Soovime astuda ka uudiste kajastamisel sammu võrra edasi. Oleme seni hoidnud silma peal eelkõige välismaal toimuval, et anda oma lugejatele parem pilt sellest, millised isikuvabaduste mõttes olulised arengud – nii positiivsed kui negatiivsed – meid mõjutavad. Soovime seda kajastust tihendada ehk edastada teile olulisi uudiseid senisest kiiremini. Teiseks oleme Eesti teemasid seni kajastanud eelkõige intervjuudes, arvamussaadetes ja kirjalikes kommentaarides. Eesmärk on, et isikuvabaduste mõttes olulised Eesti arengud saaks Vabaduste portaalis kajastuse ka uudistena.
- Pidevalt tegeleme kaasautorite ringi laiendamisega. Sh on plaanis tuua eesti keelde rohkem tõlkeid olulistelt mõtlejatelt välismaalt, kelle sõnumid on olulised ka meile.
- Nagu juba eelpool kirjeldatud – soovime endiselt ka märgilisi dokumentaalfilme meie lugejate-vaatajateni eestikeelse tõlkega tuua ning neid laiemalt eesti publikule tutvustada.
Nende tegevuste õnnestumine sõltub otseselt Sinu toetusest. Kui Sulle on olulised teemad, millega tegeleme, millest kirjutame ja räägime, siis tule ja toeta meid oma võimaluste piires. Soovime koguda 25 000 eurot, mis on reaalne kulu, et saaksime järgmiseks poolaastaks kavandatud tegevused ellu viia ning samas mahus edasi ilmuda. Iga annetatud euro on meie jaoks ülimalt oluline ning parim tagasiside-indikaator meie senisele tööle.
Ma tänan teid siiralt!