Uue kliimafilmi “Climate: The Movie” esmaesitlus eestikeelsete subtiitritega!

Mainekad teadlased põrmustavad kliima-hädaolukorra müüdi.

Kui meeldib:
Jaga postitust:
Liitu uudiskirjaga:
Liitu
Toeta järgmise loo valmimist:
Toeta

Briti dokumentalisti Martin Durkini värske kliimateemaline dokumentaalfilm võtab vaatluse alla kliima-alarmismi põhiteesid ning annab neile maailmas tuntud ja tunnustatud teadlaste suu läbi hävitava hinnangu. Kliimakatastroofi teadusliku aluse puudumise paljastamise kõrval toob “Climate: The Movie” (Kliimafilm: külm tõde”) vaatajate ette hädaolukorra-liikumise poliitilised tagamaad. Vabaduste Portaal tegi filmile professionaalse eestikeelse tõlke, et lisada subtiitrid.

Durkini film pakub ilmekat tõendust, kuidas teaduslikud uurimused ja ametlikud andmed ei toeta tegelikult arvamust, et kogeme tänapäeval äärmuslike ilmaolude, nagu orkaanide, põudade, kuumalainete, metsapõlengute jmt sagenemist. Film astub otsustavalt vastu väitele, et tänased temperatuurid ja CO₂ tase atmosfääris kujutavad endast tavatut ekstreemsust – vastupidi, Maa viimase poole miljardi aasta kontekstis on mõlemad erakordselt madalal tasemel.

Filmis saavad sõna paljud mainekad teadlased, nagu Nobeli preemia laureaat dr. John Clauser (Nobeli preemia füüsikas 2022), professor Steven Koonin (Caltechi varasem rektor ja asepresident, raamatu “Unsettled” autor), professor Richard Lindzen (varasem meteoroloogiaprofessor Harvardi Ülikoolis ja Massachusettsi Tehnoloogiaintstituudis), professor William Happer (füüsikaprofessor Princetoni Ülikoolis), professor Nir Shaviv (Racah’ Füüsikainstituudist Jeruusalemmas), professor Ross McKitrick (Guelphi Ülikoolist), astrofüüsik Willie Soon ja mitmed teised.

Ehkki teaduslik alus kliima-hädaolukorra kuulutamiseks puudub, on võimud üle maailma just sellele viidates inimeste vabadust ise oma elukorralduse üle otsustada, jõuliselt piirama hakanud. Sellises kontekstis on aga oluline tuua esile faktitäpne teave kujuteldava probleemi olemusest ning nõuda võimudelt nende tegevuse suhtes selgitusi ja isikuvabaduste austamist.

Oleme Vabaduste Portaalis kliima teema teravdatud tähelepanu alla võtnud. Siin valik meie viimasel ajal avaldatud artikleid, intervjuusid ja arutelusid:

Vabaduste portaal on loodud ja toetatud inimeste poolt nagu Sina.
Liitu vabadused.ee toetajatega
Toetan
Telli järgmine artikkel oma e-posti aadressile

Me hindame sinu privaatsust ja ei jaga sinu kontaktandmeid mitte kellegi teisega. Tutvu meie privaatsustingimustega.

Subscribe
Notify of
7 Kommentaari
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare

Kliima dok-film on praegu samasugune ime nagu aastal 1987. MRP salaprotokollide avaldamine ja levitamine – Nõukogude Liidus, kus kõik pidid seni uskuma Suure Lenini Suurt Asja..  – Déjà vu!
Meie, eestlased, suutsime toona armastada tõde ja hakata vastu Ajaloolisele Punapöördele. Proovime veelkord armastada tõde, mitte karta ja hakata vastu Ajaloolisele Rohepöördele!

-Suure Lenini asjaga teenisid paljud endale head palka. Parteikomiteed olid täis töötajaid ja kõigil oli hea palk,
-kunagi olid kirikumõisad ja maksti maksu kirikule,
-kusagil pakistanis on mulla, kes räägib rahvale oma ideoloogiat ja rahvas maksab talle,
-roheideoloogia võimaldab samuti jutu-meistritele head sissetulekut.

…kuid, kas inimesed üldse oskavad ilma ideoloogiata elada? Võib-olla ainult lühiajaliselt. Varsti mõtlevad jälle uue ideoloogia välja!

Kui õigusetus on muutunud õiguseks siis vastuhakk sellele peab saama kohustuseks!
Suured tänud tehtud töö eest!

Suurepärane film ja korralik tõlge. Ainus, mida jäin selle filmi puhul igatsema, on selge vahe tegemine müütilisel “kliima kaitsel” ning ausal looduse- ja keskkonnakaitsel. “Kliima kaitsmise” asemel tuleks tõsiselt tegeleda looduse kaitsega ja reostuse vähendamisega. Lõputu majanduskasv ja arenenud maailma priiskav (isegi kohati ogar) tarbimine on oluliseks probleemiks ning siin kuluks ausad teadmised, tehnoloogiline innovatsioon ning ka mõttelaadi muutus marjaks ära.

Satun esimest korda käesolevale lehele ja ainuke asi mida öelda tahaks oleks see – kes iganes seda loeb, ma paluksin teil sellistest “uudisteportaalidest” viivitamatult lahkuda. Kui antud veebilehel sellist ammu iganenud, vabandust väljendi pärast, mula näidatakse, ei saa siin lehel muud artiklid olla isegi ligilähedaselt tõetruud. Palun võtke hetk mõistmaks, et olete jõudnud eitamise ja väga ohtlike valede kõlakambrisse.

“Jah” – No kuidas Teie, “mula” suhtes kriitiliselt haritud inimene, mitte KliimaViimsepäeva kiriku “eitaja”, – kuidas Teie üldse julgesite lugeda nii rumalate inimeste arutelusid nagu Indrek Neivelt ja Paul Keres?