Kodanikuõiguste büroo leidis, et ülikool rikkus eeskirju, kui lubas mehel osaleda naiste spordis ja kasutada naistele mõeldud ruume. Peale tiitlite võtmise Lia Thomaselt (varem Will Thomas) nõuab kokkulepe veel mitme meetme rakendamist. Näiteks tuleb kasutusele võtta mehe ja naise bioloogiline määratlus ning ülikool peab avalikult teatama, et ei luba enam meestel osaleda naiste spordis ega kasutada neil naiste riietusruume, kirjutab New York Post.

Sportlased on otsuse üle väljendanud rõõmu, sest viimaste aastate transideoloogia on neid palju mõjutanud, eriti naissportlasi. Pennsylvania ülikooli endine ujuja Paula Scanlan on üks sportlastest, kes kirjeldas, kuidas pidi võistlema meestega ja jagama nendega naiste riietusruumi. Kentucky ülikooli endine ujuja Riley Gaines loodab, et haridusasutused mõistavad nüüd, et naiste õiguseid ei saa enam jalge alla tallata.
Haridusminister Linda McMahon viitas oma kommntaarides president Donald Trumpile, kes on pikka aega kritiseerinud mitmekesisuse, võrdsuse ja kaasamise (diversity, equity and inclusion – DEI) poliitikat ning leidnud, et seda poleks pidanud kunagi olemas olema. “Tänu president Trumpi juhtimisele on UPenn nõustunud vabandama varasemate reeglite rikkumiste eest ja tagama, et naistesport on ülikoolis kaitstud tulevaste põlvkondade naisatleetide jaoks,” ütles McMahon.
Naiste kahanevaid õiguseid ja võimalusi spordis, eriti tippspordis, on käsitlenud ka ÜRO oma aruandes. Sellest järeldus, et naissportlased on kaotanud sadu medaleid bioloogilistele meestele, kes identifitseerivad end naisena. End transsooliseks ehk naiseks pidavate meeste lubamisega naiste võistlustele on kahanenud naiste niigi kasinamad võimalused tippspordis konkureerida.
Peale selle on Rahvusvahelisele Olümpiakomiteele (ROK, International Olympic Committee) esitatud petitsioon, mille põhinõue oli, et naisi ei sunnitaks tulevastel olümpiamängudel võistlema meestega. Petsitsiooni eest vedanud, vabadusi kaitsva organisatsiooni (Alliance Defending Freedom – ADF) sõnutsi kohaldavad valitsused ja spordiorganisatsioonid ebaausat poliitikat, mis lubab end naisena identifitseerivatel meestel võistelda naiste spordialadel. ADF-i järgi on meessportlastel paratamatult füüsiline eelis ning see on teaduslikult tõendatud. Aga ROK-i poliitika on kaldunud suunda, kus tunded on õiglusest ettepoole seatud ja ideoloogia tõest. Kuid sporti reguleeriva organisatsioonina peab ROK vastutama kahjude eest, mida on põhjustanud meeste võistlemine naiste kategooriates, alustades kaotatud medalitest ja võitudest kuni eraelu puutumatuse ja ohutuseni.