VIDEO. Intervjuu. Kaarel Ots tsensuurist kliimateaduses ja “rohepöörde” loosungitest

Kolmeosalise intervjuu esimene osa!

Kui meeldib:
Jaga postitust:
Liitu uudiskirjaga:
Liitu
Toeta järgmise loo valmimist:
Toeta täna

Tallinna börsi juht Kaarel Ots võrdleb Vabaduste Portaalile antud intervjuus arutelu kliimamuutuste üle mõni aasta tagasi koroonakriisi ajal toimunuga, mil kõik, kelle teaduslikult põhjendatud hinnangud läksid vastuollu ametlikult heaks kiidetud jutupunktidega, seisid silmitsi mustamise või tühistamisega. Ehk kui näiteks toona ei peetud lubatavaks tuua välja fakte selle kohta, et Covid-i näol ei ole tegemist nii surmavalt eluohtliku haigusega, kui seda kujutatakse, siis nüüd häbimärgistatakse neid, kelle hinnangul ei saa kliimamuutusi põhjustada pelgalt inimtekkeline CO2.
Kolmes osas avaldatava intervjuu esimeses osas tuleb juttu ka rohepöördeks kutsutud liikumise propagandaloosungitest ja sellest, mis kogu selles CO2 nulli ajamise mullis tegelikult kõige rohkem kannatab – energeetikast.

Kogume 25 000€ järgmise poolaasta tegevuseks – palume Sinu toetust!
TOETA SOBIVA SUMMAGA TÄNA
Kommentaaride teavitused
Teavitus
3 Kommentaari
Enim hääli saanud
Uuemad Vanemad
Inline Feedbacks
View all comments

Nõuka ajal said kõik tipp-poliitikud aru, et ega kommunismi ei tule. Ometi rääkisid nad “sirgete nägudega” kommunismi-ehituse juttu. Nad said selle eest palka.

Praegu on midagi sarnast:
Kõik tipp-poliitikud saavad ise ka aru, et tuule ja päikesega saaks väga ebaühtlase (ja kalli) energia. Nad räägivad tuule- ja päikeseenergiast lihtsalt selleks, et selle jutuga teenivad nad endale palka.

Selline kontingent lihtsalt pääseb suure juhtimise juurde, tegema suuri otsuseid.
Nad kõik ongi “Lehtmäed” – nad on nõus kokku rääkima mida iganes, et sellega endale palka teenida.

Jutt jumala õige! Kes pole rohepöörane, seda hakatakse tühistama nagu Jüri Liivi, peale tema raamatu avaldamist! Kole on see, et lolle on nii palju aga meeldiv on see, et on mõistusega inimesi, kes julgevad ka oma
seisukohti välja öelda! Ükskõik, mida poliitikud ka välja ei mõtle- energiavajadus ei vähene! Ja kuni on võimalik- ajame (riigid) ahju seda ,mida meil /neil on! ( põlevkivi, gaas, kivisüsi, hüdroenergia, päike, tuul, viimased on veel marginaalsed suures plaanis. “Aatomik” on ainuke , mis äkki suudab midagi “rohelisemaks” muuta!?
Ja, kõik mõtlevad nüüd kohe- Tsernobõl, Fukushima. Teadlased ja insenerid peavad poliitikutelt pappi saama, et
nö. ehitada võimalikult lolli- ja looduskindlaid “aatomikke”! Võimalust, et inimkond saab hakkama tuule ja päikeseenergiaga- see on ulme, mis saab teoks kui on efektiivsed salvestusvahendid (vesiniku tootmine ja kasutamine äkki?) .Kui tuult ja päikest palju, siis pakkumine suur, börsihind madal, riik (meie) maksab arendajale 🙂 vahe kinni. Kui pole päikest tuult siis ilma nn. juhitavate energiatootmiseta kukub elektrivõrk kokku, või tuleb osta müstiliste hindadega mujalt (tuuma ja kivisöe jaamadelt/firmadelt). Ja neid juhitavaid jaamu ei ole võimalik lülitiga iga hetk sisse ja välja lülitada! Saunaahjus te ju võite tule ämbri veega kustutada aga kui saun on jahtunud , siis peate 2-3 tundi kütma , et saun soe oleks. Ehk energeetikas ilma kindla tootmiseta võib tekkida
auk, mille katmine on ülikallis või siis elame 3-5 päeva KÕIK elektrita! No see selline lihtsustatud seletus neile,
kes on rohelised aga energeetikast eriti ei jaga.

See kliima ja rohepöörde jutt lõhnab propaganda(äri) ja usu(lolluse) ning emotsioonide järgi, mitte aga teaduslike põhjenduste järele. Kus on tõestused? Enne on aga raske enesekindla lollusega oponeerida, kuni teadus vastupidist ei tõesta. Praktilisi näiteid elust enesest siin vajalik koguda ja tuua, et see jura ümber lükata!