Keskkonnaminister Suti sõnutsi on kliimaseaduse uus eelnõu valmis ja kui valitsus selle neljapäeval heaks kiidab, liigub see juba valitsuse istungile ja seejärel riigikokku. Peaminister Kristen Michali sõnutsi on kavas kliimaseadus sügisel seadus vastu võtta, kirjutab ERR.
Sutt kinnitas, et koalitsioonis valitseb kliimaseaduse asjus üksmeel ja ilmselt sobitub seadus ka sotsiaaldemokraatide vaadetega. Sektorite järgi seatud heitmete vähendamise eesmärke uues seaduses enam ei ole ja üldised eesmärgid viisaastakute kaupa on madalamad. Nii tuleb riigi kasvuhoonegaaside heidet võrreldes 2022. aastaga vähendada 2030. aastaks 9%, 2035. aastaks 29%, 2040. aastaks 51% ja 2050. aastaks tuleb saavutada kliimaneutraalsus. Sektorite täpsemad piirarvud on ministri sõnutsi paigutatud nn teekaartidele, kus on ka üldiste eesmärkide tagamise meetmed.
Kohalikud omavalitsused aga peavad koostama energia- ja kliimakavad ja kavas on luua kliimanõukoda. Riik peab aga iga aasta kohta täitma kliimaaruande ja püüdma vältida investeeringuid fossiilkütustesse.

Igal juhul loodab minister Sutt, et kliimaseadusega liigub Eesti puhtama ja konkurentsivõimelisema majanduse suunas.
Täiendus 15.05.26: valitsuse arutas eile ehk neljapäeval kliimakindla majanduse seaduse eelnõu, kuid seda veel riigikogule ei saatnud ning tegi kliimaministeeriumile ettepaneku viia eelnõusse sisse tehnilisi muudatusi.












Kõlab nagu Leninlik tee kommunismile:
2050. aastaks tuleb saavutada kliimaneutraalsus!
Omavalitsused koostagu kliimakavad!
Luua kliimanõukoda!
Igal aastal täita kliimaaruanne!
Eesmärgid viisaastakute kaupa madalamaks!
Eesti liigub puhtama ja konkurentsivõimelisema majanduse suunas!
Luua kliimakindla majanduse seadus!
Kogu võim nõukogudele!
NLKP otsused ellu!
Edasi Leninlikul teel!
1980-ndaks aastaks kommunismi!
Viisaastak nelja aastaga!
Kõigi maade proletaarlased, ühinege!
Ega pole ju vahet? Üks ideoloogiline teaduslikke aluseid ja loodusseadusi eirav võimu8l oleva vähemuse poolt levitatav utoopia kõik, mis õigustab seda, miks elu järjest vaesemaks muutub. Vene ajal olen seda kõike juba kogenud. Enam ei taha!
“Puhtam ja konkurentsivõimelisem majandus” 😂😂😂.
Näeme seda “puhast ja konkurentsivõimelist” majandust terve rehvormierakonna viimase valitsemisperioodi vältel.
See Andrei Sitt lasku endale koos KaKa, KriMi, Refide ja 200-ga kuul pähe.
Kuidas saaks riik olla kliimaneutraalne kui ükski inimene või loom pole, hingame ju CO2 välja. Loodus pole kliimaneutraalne.
Loodus on siiski kliimaneutraalne, kliimaneutraalne pole ideoloogia! CO2 ei mõjuta kliimat või kui mõjutabki siis mitte märkimisväärselt ning seejuures positiivselt. Madalate temperatuuride põhjustatud surmasid jääb vähemaks. On ammuteada fakt et madalad temperatuurid põhjustavad kordi rohkem surmasid kui tavapärasest kõrgemad.