Mullusuvise õiguskantsleri kontrolli tulemusel selgus, et erinevad riigiasutused on saanud piisavate reeglite ja seadusliku aluseta täitmisregistri kaudu ligi inimeste pangasaladusele. Õiguskantsleri märgukirja peale esialgu päringute tegemine peatati, kuid seejärel enamikele asutustele taastati justiitsministeeriumi poolt loodud põhimääruse alusel ja veidi piiratud mahus. Seejuures piirati maksu- ja tolliamet (MTA) võimalusi täitmisregistri kasutamiseks ja anti neile luba seda teha vaid sundtäitmisega seotud korralduste edastamiseks. Rahapesu andmebüroole (RAB) ligipääs täitmisregistrile aga seadusliku aluse puudumise tõttu katkestati.
Nüüd valituses heakskiidu saanud eelnõu annab MTA-le ja RAB-le õiguse registrit kautada tagasi, vahendab ERR. Valitsuse teatel on seadust parandatud ja sinna üheselt mõistetavalt kirja pandud, millistel juhtudel, milliseid andmeid ja mis kanalite kaudu küsida võib. Iga päring peab olema põhjendatud, kõikidest päringutest jääb logi, mida saab hiljem kontrollida.






Riigimaffia karvane käsi minu taskus sorimas.
no nad teevad endale karuteene 😀