VIDEO. Ühiskonnategelaste pöördumine vihakõneseaduse vastu: VABA SÕNA TULEB HOIDA!

Riigikogu menetleb valitsuse eestvedamisel endiselt nn vihakõne või vaenukõne kriminaliseerimise eelnõu, mis seaduseks saades annab õiguskaitseasutustele võimaluse kriminaalkorras ja reaalse vanglakaristuse ähvardusel inimeste väljaütlemisi menetleda.

Märkimaks oma vastuseisu sellele seadusele, valmis kaheksa tuntud ühiskonnategelase ühispöördumine. Vandeadvokaat Paul Keres, näitleja ja lavastaja Hendrik Toompere seenior, muusik ja helilooja Tõnis Mägi, kirjandusteadlane Maarja Vaino, kirjanik ja muusik Mait Vaik, kirjanik ja filmirežissöör Katrin Laur, kirjanik Margus Lattik ja vabadused.ee toimetaja Hannes Sarv ütlevad pöördumises selgelt välja, et ei toeta sõnavabaduse sellist piiramist ja põhjendavad seda igaüks omal isikupärasel moel.

Vabaduste Portaali väljaandmist toetav Isikuvabaduse Sihtasutus saatis riigikogu liikmetele hiljuti põhjaliku pöördumise vihakõneseaduse ohtudest ja palus seda Eestis mitte vastu võtta. Pöördumises tõime erinevate riikide näitel välja, kuidas on nn vihakõneseadust rakendatud, selle abil absurdseid menetlusi algatatud ja sõnavabadust piiratud. Pöördumisega saab tutvuda siin.

Kui meeldib:
Jaga postitust:
Toeta järgmise loo valmimist
Toetan
Vabaduste portaal on loodud ja toetatud inimeste poolt nagu Sina.
Liitu vabadused.ee toetajatega
Toetan
Telli järgmine artikkel oma e-posti aadressile

Me hindame sinu privaatsust ja ei jaga sinu kontaktandmeid mitte kellegi teisega. Tutvu meie privaatsustingimustega.

Subscribe
Notify of
1 Kommentaar
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare

Loomulikult tuleb igal kohalikul põliselanikul ISE seista enda ja oma pere eest. Aitäh, et julgesite suu lahti teha! Nii tulebki edasi jätkata, vaba inimesena ja vaba sõnaga. Meil on õigus ja kohustus ning tahe seista oma Eestimaa eest! Mitte keegi teine ei tule siia meie maad ega rahvast hoidma ja kaitsma! Naiivne on loota, et meie venelased,v.a. Ivan Makarov, meie ukrainlased, meie aafriklased, meie asiaadid, meie araablased ja muud muhameedlased hakkavad meie maa eest seisma, kaitsma ja võitlema!! Ainult meie TAHAME HOIDA OMA MAAD! Ainult meie esivanemad on hoidnud ja harinud seda maad meie jaoks, ei keegi teised! Ja ainult meie saame hoida seda ilusat armast ja kallist maad, ilusat armast keelt ning kalleid traditsioone oma järglastele! Seepärast tulebki teha suud lahti kõnelemiseks! Ja heita hirm kurjadele ja õelatele! Meil ei ole vaja mitte midagi karta, sest me ei ole kellelegi mingit kurja ega halba teinud. Me oleme ilusad, targad ja esivanematelt saadud tugeva tervise ning kaitsega põliseestlased omal maal. Julged, hoidkem kokku ja julgustagem ka värisevaid kaasmaalasi! Tõde ja õigus on meie poolel! Vabaduse eest!