7. juuli 2025
Toeta Vabadusi: võim ei saa kodanikule peale käratades käske jagada
Toeta Vabaduste portaali töö jätkamist!
Head Vabaduste portaali jälgijad!
Me alustame oma kevadise toetuskampaaniaga.
Meie eesmärk on tegevust mitte ainult samas mahus jätkata, vaid seda ka järk-järgult laiendada, nii et pakutav sisu oleks veel mitmekülgsem. Seetõttu palve – kui sul on see võimalus, siis tule läbi vabadused.ee alamlehelt “Toeta” ja anna kampaanias oma panus.
Räägin natuke laiemalt, miks võiksid meie toetamisse panustada. Hiljuti täitus meie tegevuse algusest kolm aastat. Tegutseme selgelt parteipoliitikast väljaspool ja teeme seda ka tulevikus. Meie tegevuse eesmärk on suunatud ühele asjale – isikuvabaduste kaitsele võimude omavoli eest.
Kolme tegutsemisaastaga oleme üksjagu jõudnud ära teha:
– Oleme üles ehitanud infoportaali, mis vahendab probleemseid teemasid julgelt ja ilustava filtrita. Siin ilmuvad igapäevaselt nii uudised kui pikemad käsitlused ja analüüsid paljudelt kaasautoritelt. Meie portaalil on praeguseks iga kuu kümneid tuhandeid lugejaid.
– Meie sisu tarbitakse rohkelt ka teistel platvormidel. Oleme käima pannud erinevad podcastide sarjad, kus arutleme olulistel ühiskondlikel teemadel. Teeme seda vabalt ega lase end kammitseda grupimõtlemisest või stamparusaamadest. Müts maha saatekaaslaste ja -külaliste ees, kes ei karda originaalselt mõelda ning julgelt arvamust avaldada! Olgu teemaks siis parajasti jõuametite tung jälgimisühiskonna suunas, vaktsiinisurve meie lastele, kliimapöörde kriitika või mõni muu küsimus, milles liiga tihti kardetakse teisiti ehk nö valesti arvata – kardetakse tühistamist. Aga ei tohi karta. Tuleb rääkida. Ja meil on hea meel, et meie rääkimist kuulatakse – saateid jälgivad tuhanded, kohati ka kümned tuhanded inimesed. Kui vaatame meie sisu levikut kõigi platvormide peale kokku, siis aasta lõikes kogume me miljoneid vaatamisi. Selline levik on täiesti võrreldav suurte meediakanalitega.
– Oleme oma tegevusega efektiivselt tasakaalustanud kliimahirmu ja kliimaalarmismi, mis on ettekäändeks meie kõigi elukorralduse jõulisele piiramisele, energiapoliitika lörtsimisele ja muidugi igasugustele maksutõusudele. Oleme selleks intervjueerinud kümneid eksperte ja arvamusliidreid nii Eestist kui välismaalt. Samuti on end asjaga detailideni kurssi viinud kaasautorid seda teemat meie portaalis üksipulgi analüüsinud. Meie sõnum on lihtne – meil ei ole mingit kliimakriisi, millega peaks inimesi hirmutama. Nagu teate, panime olulise osa oma süstemaatilisest kliimateemalisest tööst ka kaante vahele – raamatusse „Planeet ei põle.“, kus need samad teadlased, eksperdid ja arvamusliidrid kliima keemise jutte jäiselt jahutavad. Kindlasti oleme suutnud ühiskondlikku arusaamist kliimaküsimustest läbi oma tegevuste avardada. See aga tähendab, et keemise ajastu juttudega saab hirmutada aina vähemaid. Ehk igasuguste piirangute seadmine ja maksutõusude põhjendamine kliimakatastroofi ettekäändel muutub võimudel aina raskemaks.
– Meie mõju kohta annab tunnistust see, et jõuame oma arvamusartiklite ja ekspertintervjuudega tihti oma portaalist väljapoole – näiteks on neid avaldanud Postimees (nt siin, siin ja siin) ja viimasena refereeris meie portaali intervjuud selle aasta märtsis ka ERR. See näitab, et suudame teemasid tõstatada ja pildis hoida laiemalt.
– Oleme teinud põhjalikke märgukirju Riigikogu liikmetele – selgitanud neile samu asju, mida teeme oma teavitustöös laiemalt. Ehk miks me ei tohi Eestis võltskriiisi kuulutades vastu võtta kliimaseadust ega ka sõnavabadust piiravat vihakõneseadust.
– Meil on käsil ka mitu põhjalikumat dokumentaalfilmi projekti, millest räägime kindlasti rohkem juba õige pea.
Neid asju, mida teeme, saaks välja tuua küll ja veel, aga tahan nüüd öelda midagi märksa olulisemat. Me oleme saanud seda kõike teha vaid tänu teile, head toetajad. Just teie olete aidanud need kõige olulisemad teemad, meie vabadusi puudutavad teemad, esile tõsta ja seeläbi ühiskonnas nähtavaks muuta. Vaid nii saame seista vastu võimu meelevaldsele käitumisele ja kaitsta tervemõistuslikkust.
Meie eesmärk on seda tööd jätkata. Õigemini, oleme sunnitud seda tegema. Mitte kuskilt ei ole näha, et võim oleks meelt parandama asunud. Otse vastupidi – valitsuse plaan on näiteks vähendada lastevanemate õigusi lapse vaktsineerimise üle otsustamisel, jõuametites valitseb kodanike jälgimise küsimuses Metsik Lääs ja isegi Riigikogu liikmed ütlevad juba sisuliselt, et riiki juhitakse jõuametitest nende kohta koostatud toimikute abiga…
Aga see ei ole suund, kuhu mõistuspärane inimene tahaks oma riigiga liikuda. Selline kodanikuõiguste ja põhivabaduste jalge alla tallamine peab ära lõppema. Võim ei saa kodanikule peale käratades käske jagada, vaid vastupidi – peab teenima rahvast. Kuulama rahvast. Valitsema rahva huvides.
Selle nõudmine ongi kokkuvõttes see töö, mida toetad. Aita meil seda tööd jätkata! Kui sul on selleks võimalus, tule läbi vabadused.ee alamlehelt “Toeta” ja anna oma panus.
Aita kasvatada Vabaduste mõju!
Kogume 25000€,
et saaksime ka uuel poolaastal
kaitsta kodanikke võimu omavoli eest.



Oma riigiga pole meil kuhugi liikuda, oma riik müüdi tõenäoliselt maha juba Mart Laari valitsuse ajal, ammu ennem EU diktatuuri alla juhtimist. Nõuda võib igasuguseid asju aga asehaldurid ainult vilistavad selle peale. Taastada tuleb oma riik ja põhiseaduslik kord.
Mis toetamisse puutub siis toetaks meelsasti, mitte ainult “Vabadusi” vaid mitmeid teisigi aga see Eesti nimeline moodustis on mind paljaks röövinud, muidugi mitte ainult mind. Siit saab järeldada et võimurite tegevus on väga edukas olnud.