Ameerika Ühendriikide tulevane president Donald Trump loodab, et Makary taastab toidu- ja ravimiameti teadustööde kuldse standardi, vähendab bürokraatiat ja korrigeerib ameti kurssi, et ameeriklased saaksid ravi ja ravimeid, mida nad väärivad ja vajavad ning tegeletaks laste krooniliste haiguste epideemiaga, kirjutab The Associated Press.
Professor Makary sõnutsi on USA tervishoiusüsteem katki ja see tuleb ümber korraldada. Üldiselt on Makary vaated kooskõlas tema tulevase juhiga – tervishoiuministri, keskkonnajuristi ja ravimifirmadesse ning laiaulatuslikesse, eriti lastele suunatud vaktsiiniprogrammidesse kriitiliselt suhtuva Robert F. Kennedy jr-ga. Raamatutes ja artiklites on Makary olnud valitsuse tervishoiupoliitika suhtes kriitiline. Ta on hukka mõistnud ravimite liigse määramise, pestitsiidide kasutamise toidutööstuses ning ravimi- ja kindlustusfirmade mõju arstide ja valitsuse üle. Makary leiab, et valitsuse eksimused on põhjustanud paljud nüüdisaja tervisekriisid, alustades sõltuvustest kuni allergiateni, rasvumise ja ravimresistentsete bakteriteni.
Fox Newsis ja teistes konservatiivsetes kanalites on Makary tuntust kogunud oma seisukohtadega koroonapandeemia ajal. Ta on öelnud, et “pandeemia ajal oli suurim valeinfo jagaja USA valitsus. Sellise valeinfo, et koroonaviirus levib pindade kaudu; et vaktsineemisega saadud immuunsus on loomulikust parem; et müokardiit on pärast viiruse põdemist sagedasem kui pärast vaktsineerimist”. Mees seadis kahtluse alla maski kandmise otstarbekuse ja kuigi ta ei olnud COVID-19-vaktsiini vastu, oli ta mures laste korduva vaktsineerimise pärast. Nimelt leidsid USA meditsiiniasutused, et vaktsineerimine vähendab ka laste rasket haigestumist, kuigi lapsi ja noori koroonaviirus peaaegu ei ohustanudki. Makary hinnangul oli aga äärmuslik vaktsiinikohustus see, mis tõi kaasa vaktsiinidest täielikult keeldujate arvu kasvu.
Marty Makary on kirjeldanud, kuidas ravimitootjad kasutavad eksitavaid andmeid, mille alusel suunata arste määrama ka väiksemate vaevuste valuvaigistina kangeid opioidseid ravimeid (nt OxyContin), mis ei pidavat tekitama sõltuvust ega olema riskantsed. Ühtlasi peab mees ameeriklasi rahvaks, kes tarvitab maailmas kõige rohkem ravimeid, kuid sellest hoolimata on ikkagi kõige haigemad. Makary ise leiab, et nii mõnigi tervisehäda on tingitud toidutööstuses kasutatud ohtlikest, mürgistest ainetest, kuigi toit võiks vastupidi hoopis paljusid hädasid ravida.
Pärast heakskiitmist asub dr Makary juhtima USA toidu- ja ravimiametit, kus töötab ligikaudu 18 000 inimest. Amet vastutab retseptiravimite, vaktsiinide ja meditsiiniseadmete, aga ka paljude tarbekaupade, sh toidu, kosmeetika ja e-sigarettide ohutuse ja tõhususe eest. Kokku moodustavad need tooted ligikaudu 20% USA tarbijate kulutustest aastas ehk 2,6 triljonit dollarit. Marty Makary juhtimisel võib ametit oodata märkimisväärne suunamuutus, sest kui seni on amet keskendunud pigem ravimite kiiremale heakskiitmisele, siis uuelt juhilt eeldatakse keskendumist ravimite ohutusele ja tõhususele.