Uudised maailmast: vaktsiinisurmade uuringu tsenseerimine, Bideni orwellilik “tõeministeerium” ja soopime keskpank

Lisaks: Suurbritannial kliimaraha puudu ja miljardär esitab vaktsiinide kohta "kahtlaseid" küsimusi.

Vabadused.ee toimetus paneb iga nädal kokku ülevaate silma jäänud olulistest uudistest või nende uudiste alakajastatud nüanssidest, mis vääriksid enam tähelepanu.

Viimase nädala jooksul jäid toimetusele silma järgmised teemad:

  • Teadusajakiri eemaldas oma lehelt vaktsiinisurmade kohta ebamugavat infot avaldanud teadustöö
  • Joe Bideni orwellilik “tõeministeerium”
  • Suurbritannial pole raha arengumaade kliimatoetusteks
  • Vaktsiinide kohta küsimuste esitamine teeb ka miljardärid “vandenõuteoreerikuks”
  • Ühendkuningriigi keskpank kinnitab, et rasedad saavad olla kõik sood

Teadusuuring näitas Covid-vaktsineerimise järgsete surmade kohta murettekitavat statistikat, teadusajakiri eemaldas selle oma lehelt

Teaduslik meditsiiniajakiri The Lancet pani kolmapäeval oma trükieelsesse serverisse eelretsenseerimiseks üles teadusuuringu, milles vaadeldi 325 Covid-vaktsineerimise järgselt surnud inimese lahkamise aruandeid. Tulemus oli murettekitav, sest vaadeldud juhtumitest 74% puhul selgus, et surma põhjustajaks oli vaktsiin.

Teadlased hindasid, et Covid-19 vaktsiin aitas surmale oluliselt kaasa või oli selle otseseks põhjuseks 240 juhtumi puhul 325-st. Vaktsiiniga seotud surmajuhtumitest omakorda 53% puhul olid põhjuseks südame-veresoonkonna probleemid, millele järgnesid vereloome ja lümfisüsteemi (17%) ning siis hingamisteede häired (8%). 7% juhtumite puhul oli tegemist mitme elundkonna probleemiga korraga. Enamik surmajuhtumeid toimus nädala jooksul pärast viimast vaktsineerimist, kuid oli ka märksa hilisemaid.

Uuring sai The Lancet’i serveris rippuda vähem kui 24 tundi ja võeti siis sealt maha. Praegu on selle asemel märge, et antud “eelretsenseerimata uuring on eemaldatud, sest uuringu järeldused ei toeta uuringu metoodikat.”

Uuringu üks autorites dr. Peter A. McCullough tõi välja, et uuring eemaldati pärast väga suurt hulka allalaadimisi.

Uuringu autoriteks on tuntud Ameerika Ühendriikide kardioloog Peter A. McCullough, Yale’i ülikooli epidemioloogia professor Harvey A. Risch ja mitmed nende kolleegid. Kuna tegemist on arstide ja teadlastega, kes läbi pandeemia valitsuse poliitikat kritiseerinud, rääkinud vaktsiinide tõsistest kõrvalmõjudest ning selle tõttu pidevalt tsensuuri ja sildistamise all kannatanud, pole uuringu mahavõtmine üllatav. Pigem on üllatav, et see seal üldse üleval oli.

Joe Bideni orwellilik “tõeministeerium”

Ameerika Ühendriikide föderaalkohtunik Terry A. Doughty tegi teisipäeval märgilise ettekirjutuse, milles keelas president Joe Bideni administratsiooni ametnikel ajutiselt sotsiaalmeediafirmade esindajatega suhtlemise. Otsuse põhjendusena tõi kohtunik välja tõsiasja, et Valge Maja on teinud sotsiaalmeediafirmadega koostööd, et piirata Ühendriikide põhiseaduse esimeses lisas kaitstud sõnavabadust, seda eriti seoses Covid-19 pandeemiaga.

“Ajal … mida ehk kõige paremini iseloomustab laialt levinud kahtlus ja ebakindlus, näib Ameerika Ühendriikide valitsus olevat võtnud endale orwelliliku “tõeministeeriumi” sarnase rolli,” kirjutas Doughty oma 155-leheküljelises korralduses.

Doughty ettekirjutus on arenguks kohtuasjas, milles kaebajad eesotsas Louisiana ja Missouri osariikidega ütlevad, et valitsus on põhiseadust rikkudes piiranud sotsiaalmeediafirmade kaudu sõnavabadust. Ametnike survel teostatud tsensuuri kohta on hagis välja toodud väga palju näiteid alates sellest, kuidas Covid-19 puudutavat tõest infot ametnike survel valeks tembeldati ja selle levikut takistati, lõpetades sellega, kuidas enne viimaseid Ühendriikide presidendivalimisi 2020. aastal ei lubatud jagada Bideni poja Hunter Bideni sülearvutist leitud materjalide põhjal valminud artikleid, mis viitasid ka Joe Bideni korruptiivsele tegutsemisele.

Kohtunik Terry A. Doughty. Foto: Wikimedia Commons.

Lisaks osariikidele on sama kohtuasja raames kaebajateks ka mitmed eraisikud – näiteks mõistuspärast pandeemiapoliitikat nõudnud Great Barringtoni deklaratsiooni autorid teadlased Jay Bhattacharya ja Martin Kulldorff, kes selle tõttu tsensuuri all kannatasid.

Kohtunik Doughty jõudis materjaliga tutvudes järeldusele, et hagejad on oma kaebustega tõenäoliselt edukad ning selle tõttu sündis ka ettekirjutus ajutiseks suhtluse keelamiseks ametnike ja sotsiaalmeediafirmade vahel.

Sama tsensuurimasina toimimist ja paisumist oleme käsitlenud läbi mitme erineva loo. Põhjalikult oleme kirjeldanud, kuidas toimis tsensuur Twitteris.

Tsensuuri aina laiemat levikut aga oleme analüüsinud kaheosalises sisutihedas artiklis – osa 1 ja osa 2.

Suurbritannial ei jätku kliimatoetuste maksmisesks raha

Rikkamad riigid leppisid juba 2009. aastal kokku, et aastaks 2020 eraldatakse arengumaadele igal aastal vähemalt 100 miljardit dollarit ehk 92 miljardit eurot avaliku ja erasektori raha, et aidata neil vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid ja tulla toime nn kliimakriisi mõjudega. Suurbritannia võttis endale selle raames kohustuse panustada sinna oma eelarvest 11.6 miljardit naela ehk 13.6 miljardit eurot. Nende rahaliste eesmärkideni pole aga kunagi jõutud. Näiteks aastatel 2016-2021 kulutas Suurbritannia sellele oma eelarvest igal aastal 5.8 miljardit naela ehk 6.8 miljardit eurot. 2019. aastal võeti eesmärgiks lubatud summani jõuda 2026. aastaks. Nüüd sellest lubadusest taganetakse, kuna raha arenguabi kahekordistamiseks lihtsalt ei ole.

Ühendkuningriigi peaminister Rishi Sunak mullu novembris COP 27 kliimakogunemisel Egiptuses kõnet pidamas. Foto: Wikimedia Commons.

Ajalehe The Guardian teatel on valitsuse teemat käsitlevas dokumendis selgitatud, et kohustus võeti vastu enne Covidit ja selle tähtajaks täitmine oleks praeguses olukorras “tohutu väljakutse”, kuna uue suure kuluallikana on lisandunud ka abi Ukrainale. Kliimarahastuse praegune tõstmine lubatud tasemele tähendaks, et selle alla läheks 83% välisministeeriumi arenguabi eelarvest ja teistele projektidele ei jääks eriti midagi. Ametlikult peaminister Rishi Sunak’i valitsus eesmärgist loobumist ei kinnita.

Miljardärist fondijuht toetab vaktsiinide kohta oluliste küsimuste esitamist

2021. aasta alguses nõudis miljardärist investor ja fondihalduri Pershing Square Capital Management juht Bill Ackman Twitteri kaudu valitsuselt kiiremat ja paremini korraldatud eakama elanikkonna vaktsineerimist.

Nüüd on ta aga arvamusel, et vaktsiinide ohutuse kohta tuleb küsimusi esitada. Hiljuti käis populaarses Joe Rogani veebisaates demokraatide presidendikandidaadiks pürgiv Robert F. Kennedy Jr., kes on tuntud oma kriitilise suhtumise poolest vaktsiinidesse. Ka Rogani saates rääkis Kennedy vaktsiinidest, nt nende seostest autismiga. Saate järellainetuses tekkis Twitteris vaidlus, kus Roganit ja Kennedy osalust tema saates kritiseerinud vaktsiiniteadlasele Peter Hotez’le pakuti Rogani ja teiste Twitteri kasutajate poolt, et tema määratud heategevusorganisatsioonile annetatakse suur rahasumma, kui ta nõustub Kennedyga Rogani saates debateerima. Hotez ei nõustnud, nagu kirjutasime kahe nädala eest ka oma uudiste ülevaates.

Ackman oli üks neist, kes lubas annetada 250 000 dollarit, kui debatt tuleb. Lisaks sellele kirjutas Ackman pikema postituse, kus ütles, et Kennedy “on tõstatanud mõnede vaktsiinide ohutuse kohta olulisi küsimusi ning otsinud selgitusi laste allergiate, autismi, ja muude terviseprobleemide esinemissageduse järsule suurenemisele”. “Need on head küsimused, millele ei ole piisavalt vastatud. Ja ma ütlen seda sellise inimese seisukohalt, kes on koos oma lastega täielikult vaktsineeritud,” kirjutas ta. Ta lisas, et Kennedy’l võib oma teooriates olla õigus või mitte, aga tema muret jagavad miljonid lapsevanemad. “Selle asemel, et tsenseerida RFK-d (Kennedy’t – HS) ja skeptikuid, kas me ei peaks püüdma mõista autismi ja allergiliste haiguste massilise suurenemise põhjuseid meie laste seas viimase 30 aasta jooksul?” küsis ta.

Vaktsiinide kohta küsimuste küsimine teeb ka miljardärid vandenõuteoreetikuks.

Neljapäeval tunnistas Ackman, et nende küsimuste tõttu on teda hakatud vandenõuteoreetikuks ja paremäärmuslaseks pidama. Aga sellegipoolest jätkas ta küsimuste küsimist ja jõudis järeldusele, et vaktsiinidesse tuleb suhtuda, nagu teistessegi ravimitesse, “eriti siis, kui me otsustame, kas süstida ühe päeva vanust imikut või kolmeaastast last või mitte.” “Me peame hindama, milline on lapse kasu, kui ta on kaitstud haiguse eest, võrreldes iga vaktsiini võimalike kõrvaltoimete põhjustatud riskiga,” kirjutas ta.

Ühendkuningriigi keskpank: rase võib olla igast soost inimene

Ühendkuningriigi keskpank (Bank of England) on meedia tähelepanu alla sattunud, kuna juba 2021. aasta juunis võeti kasutusele uus nn perepuhkuste kord, mis sisaldas sooneutraalset terminit “sünnitav vanem”. Selgituste kohaselt tähendab see “lapsevanemat, kes on/oli lapsega rase, kuid hõlmab isikuid mis tahes ja igasuguse soolise identiteediga”.

Ühendkuningriigi keskpank on hädas inlfatsiooni ohjeldamisega, aga tegeleb see-eest jõuliselt transteemadega. Foto: Davie Bicker.

Panga selline käsitlus selgus avaldusest, mis esitati end geide, lesbide ja transsooliste inimeste kaitsjana defineerinud Stonewall’i ühingule selleks, et ühing paneks nad nende koostatavasse 100 parima tööandja nimekirja. Avalduses sisaldus ka lubadus tagada, et panga Londoni peakorteri seitsmendal korrusel on vaid sooneutraalsed tualettruumid.

Samal ajal saab keskpank Suurbritannias teravat kriitikat, kuna ei saa soosegaduse tekitamise kõrval kuidagi hakkama oma põhitegevusega – rahapoliitika kujundamisega. Liiga kõrget inflatsiooni ei suudeta endiselt kuidagi ohjeldada.

Kogume 25 000€ järgmise poolaasta tegevuseks – palume Sinu toetust!
TOETA SOBIVA SUMMAGA TÄNA
Kommentaaride teavitused
Teavitus
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments