VIDEO. Vabaduste Portaali podcast #3. Meerits, Neivelt, Sarv kahaneva majanduse nukratest väljavaadetest

Eesti Panga prognoosis järgmiseks aastaks lubatud majanduskasvu ei paista kuskilt.

Kui meeldib:
Jaga postitust:
Liitu uudiskirjaga:
Liitu
Toeta järgmise loo valmimist:
Toeta

Miks meie majandus kiratseb ja kas sellest on võimalik välja tulla? Kas süüdi on valitsuse maksutõusud, nn CO2-pöörde poliitika või kõrge inflatsioon? Või on probleem hoopis laiemalt kinni demograafilises allakäigus?
Ettevõtjad Indrek Neivelt ja Heldur Meerits otsivad seekordses Vabaduste Portaali podcastis koos toimetaja Hannes Sarvega käimasolevate globaalsete kriiside keskel Eesti majandusele väljavaateid ning küsivad, kas riiki juhtivad poliitikud ka seda teevad? Või tehakse valitsuses lihtsalt kõlavate loosungitega majandusplaane, jättes samal ajal märkamata, kuidas bürokraatlikud reeglid ja maksutõusud ettevõtlikku vaimu suretavad?

Vabaduste portaal on loodud ja toetatud inimeste poolt nagu Sina.
Telli järgmine artikkel oma e-posti aadressile

Me hindame sinu privaatsust ja ei jaga sinu kontaktandmeid mitte kellegi teisega. Tutvu meie privaatsustingimustega.

Kommentaaride teavitused
Teavitus
3 Kommentaari
Enim hääli saanud
Uuemad Vanemad
Inline Feedbacks
View all comments

Huvitav, miks rahvastiku vananemisest räägitakse nii nagu vananeksid ainult töötajad? Just nagu tööandjad ja ettevõtjad ei vananekski!
Vananevad ikka tööandjad ja ettevõtjad samuti.
Kõik tuleb tuua lähis-idast uued – töötajad, tööandjad, ettevõtjad (slaavi riikidest varsti enam ei saaks, kuna seal on ka iive igal pool negatiivne).

Kui lähis-idast tuua uued töötajad, tööandjad ja ettevõtjad siis muutub kõik väga palju. Makse ei maksaks nad enam mitte riigile vaid oma kohalikule imaamile või mullale või lihtsalt mingile oma kohalikule klanni-juhile.

Jah, kõik need ühiskonnad, kes on viimase 150 aasta jooksul kultuuri-revolutsioone teinud, maksavad nüüd selle eest lõivu oma rahva hääbumisega (kaasa arvatud Venemaa, Jaapan ja ilmselt varsti ka Hiina).

Ainult iraanlased (vana ja tark pärsia rahvas) said õigel ajal aru, et nad ei tohi lääne kultuuriga kaasa minna, sest see toob hiljem omad tagasilöögid.
Nüüd on neil kergelt positiivne iive ja neid ei oota ees selline rahvastikuline kollaps nagu mitmeid lääne ühiskondi.