“Epitsentris”: EL internetivabaduse kallal ja küsimärgid toidujulgeolekus, saates Sirje Potisepp

Vanusekontroll: laste kaitsmise sildi all lõpetatakse internetis anonüümsust.

Kui meeldib:
Jaga postitust:
Liitu uudiskirjaga:
Liitu
Toeta järgmise loo valmimist:
Toeta täna

„Me räägime toidujulgeolekust. Eestis on paraku nii, et me ainult räägime sellest. Meil mingeid tegusid nagu tehtud õieti ei ole,“ ütleb Eesti Toiduainetööstuse Liidu juht Sirje Potisepp.
Saates räägimegi sellest, kuidas Eesti toidu tootmisega tänasel hetkel toime tuleb ja kuidas seda mõjutab praegune geopoliitiiline olukord. Küsime, kas oleme valmis ka suuremaks potentsiaalseks kriisiks, kui tarneahelad kokku kukuvad?
Terava probleemina joonistub välja meie ettevõtete ebasoodne konkurentsiolukord võrreldes naabritega, kus energiahinnad on madalamad, langetatakse makse või toetatakse toidutootmist koguni otse. Lisaks kallile energiale on probleemiks ka viimaste aastate laiem inflatsioon, mida Eesti valitsus maksutõusudega tagant tõukas. „Kui toiduainete hinnad on kuue aastaga tõusnud 62%, siis loomulikult on see probleem,“ ütleb Potisepp.

Toidusektori valukohtade kõrval tuleb saates juttu Euroopa Liidu tasandi plaanist sotsiaalmeedias vanusekontrolli kehtestama hakata. Tegelikkuses näib, et laste kaitsmise sildi all piiratakse meil hoopis internetivabadust ehk kaotatakse internetist anonüümsust.

Saatejuhid on Deisi Helemäe-Sarv ja Hannes Sarv.

2 Kommentaari
Enim hääli saanud
Uuemad Vanemad

Ega see internet pole enam ammugi anonüümne. Põhiliselt on ikkagi tegemist totaalse jälgimise seadustamisega et vältida kohtuprotsesse jõukamate inimestega. Õigus on luksuskaup mida keskmine inimene endale lubada ei saa.

Sõda, nälg ja rahasüsteemi kokku kukkumine on alati hüpoteetilised … niikaua, kuni mõni nendest on reaalselt käes!

Pakun välja, et rahasüsteemi kokku kukkumine tuleb ennem. Nälg tuleb pärast seda.

Seotud artiklid