VIDEO. Vabaduste Portaali podcast #5. Ots, Keres, Sarv: majanduse “kliimakindlusest” ja kliimakriisi kuulutamise usulisest varjundist

Kliima hädaolukorra teaduslikud alused – kas CO2-te nulli keerates saabuks tõesti lunastus?

Kui meeldib:
Jaga postitust:
Liitu uudiskirjaga:
Liitu
Toeta järgmise loo valmimist:
Toeta täna

Ehkki võib tunduda, et rohepöördeks kutsutud CO2 nulli keeramise ind on vaibumas, ei ole selle toetajad kuhugi kadunud. Pausi ei ole teinud ka maailma tuntuimad kliimakriisi kuulutajad, kes annavad oma sõnavõttudele üha enam religioosset värvingut – näiteks ÜRO peasekretär António Guterres ütles hiljuti, et oleme kiirteel kliimapõrgusse.
Enamikke päriselu raskusi kommunikatsiooniprobleemina tajuv Eesti valitsus pookis kliimaseadusele külge aga majanduse ja nimetas kogu inimeste vabasse elukorraldusse sekkuva kompoti kliimakindla majanduse seaduseks.
Balti börside juht Kaarel Ots, vandeadvokaat Paul Keres ja vabadused.ee toimetaja Hannes Sarv arutlevad saates selle üle, mis asi see kliimakindel majandus õigupoolest olema peaks ja küsivad, kas selle seadustamise järel võiks loota, et ilmaolud ka päriselt paremaks lähevad? Või tegeleme me siin agaralt millegagi, mis meie kliima muutmise võimet kuidagi ei paranda, küll on aga hukutav meie konkurentsivõimele?

Kogume 25 000€ järgmise poolaasta tegevuseks – palume Sinu toetust!
TOETA SOBIVA SUMMAGA TÄNA
Kommentaaride teavitused
Teavitus
2 Kommentaari
Enim hääli saanud
Uuemad Vanemad
Inline Feedbacks
View all comments

Täna, 84 aastat tagasi, saabusid Eestisse Punapöörde sõdurid – ja leidus ka kohalikke eestisoost kaasalaulikuid – nagu Johannes Lauristin ja seltsimehed. Nüüd leidub eestlaste hulgas samuti Rohepöördele kaasalaulikuid – kes jutlustavad Helgest Homsest, mis Helgib Horisondil, aga nõuab kõigepealt veriseid ohvreid.

Eestlased on muidugi tuntud kaasalaulikud.
Kuid milleks on rohepööret vaja suurte riikide poliitikutele…?

Õhtumaalaste allakäigu ja tulevase vaesustumise põhjustab tegelikult põlisrahvastiku vananemine ja peatselt algav vähenemine (immigrant-rahvad ei ole kuigi töökad ega hoia majandust varasemal tasemel).

On tõenäoline, et poliitikud ei taha seda avalikult välja öelda ja otsivad rahva vananemisest tulenevale vaesustumisele “asendus-põhjust” – rohepööre sobib selleks hästi.
Segades rahvastiku vananemisest tuleneva vaesustumise rohepöördest tuleneva vaesustumisega, ei olegi pärast selgelt arusaadav, et miks õhtumaa ühiskonnad tegelikult vaesustusid.