Intervjuu. Kardioloog dr. Peter A. McCullough tsensuurist ja Covid-vaktsiinide kõrvalmõjudest

McCullough: koroonakriis viis paljud arstid hirmust juhitud transsi.

Kui meeldib:
Jaga postitust:
Toeta järgmise loo valmimist
Toeta täna

Tuntud Ameerika Ühendriikide kardioloog ja sisehaiguste arst dr. Peter A. McCullough kirjeldab eksklusiivses intervjuus Vabaduste Portaalile, kuidas tsenseeriti hiljuti tema osalusel valminud ja Covid-vaktsiinide ohutust käsitlenud teadustööd, nende vaktsiinide tõsiseid kõrvalmõjusid ja seda, miks paljud arstid ja teadlased nendega seotud probleeme endiselt eitavad. 

“Mõnel arstil olid oskused ja teadmised arstikunstist, et mõista seda haigust, õppida seda ravima ja seejärel mõista vaktsiinide ohutust ja tõhusust,” ütleb Ameerika Ühendriikides Texase osariigis elav ja töötav kardioloog dr. Peter A. McCullough Covid-19 kohta. “Teised arstid aga olid hirmust juhitud transis,” lisab ta.

McCullough seesugune seisukoht ei ole sugugi üllatav. Alates 2020. aastast on ta olnud vastuvoolu ujuja, avaldades teravat kriitikat koroonakriisis kasutusele võetud viiruse levikuga võitlemise meetodite ja haigusega toimetulemise strateegiate suhtes. Üheks enda ja teiste arstide esmaseks ülesandeks pidas ta Covid-19 haigusele raviskeemi väljatöötamist ja sellega ta esialgu tegeleski. Tema ja kolleegide pakutud ravi soovitas mh kasutada nii maalaria vastu antavat hüdroksüklorokviini kui parasiitidevastast ivermektiini – demoniseeritud ravimeid, mille toimet koroonaviiruse vastu näitavad siiski enamik sel teemal tehtud teadusuuringuid (vt nt siit ja siit).

Vaktsineerimise puhul oli ta samuti ettevaatlik, selgitades näiteks, et need, kes on haiguse läbi põdenud, on juba immuunsed ning ei vaja vaktsiini – tõene väide, mida eitati ja valeks sildistati. Näiteks 2021. aasta mais ütles McCullough Fox News-le, et rasedatel ta end vaktsineerida ei soovita, kuna puudub info vaktsiinide ohutuse ja efektiivuse kohta. Sama aasta juulis, kui andmeid vaktsiinide põhjustatud tõsiste kõrvaltoimete kohta juba lisandus, ent samal ajal hakati Ühendriikide meditsiiniasutustes ja mujal sisse seadma vaktsineerimiskohutsusi, märkis ta samas kanalis, et on sellise sundvaktsineerimise vastu. Ta viitas toona veel kujunevale pildile vaktsiini ohtlikest kõrvalmõjudest ja märkis, et alla 30-aastastel ei ole mitte mingit kasu enda vaktsineerimisest, kuna see haigus neid ei ohusta. Küll aga tuleb arvestada vaktsineerimisega kaasnevaid võimalikke problemee, nagu südamelihasepõletik jm. Praegu ei soovita ta Covid-vaktsiine enam kellelegi ja selle seisukoha põhjendustele keskendub paljuski ka allolev interjvuu.

Prominentse arstina on McCullough korduvalt esinenud Covid-teemadel tunnistajana Ühendriikide Kongressis, aga näiteks ka Euroopa Parlamendis. Samuti Ühendriikide erinevate osariikide seadusandlikes kogudes. Ta on kardioloog, sisehaiguste arst ja epidemioloog, kes avaldanud rohkem kui tuhat teadustööd. Ta on olnud ka mitme erialase teadusajakirja toimetaja.

Dr. Peter McCullough on andnud Covid-19 puudutavaid tunnistusi nii Ühendriikide Kongressis kui erinevate osariikide seadusandlikes kogudes. Siin esineb ta Texase senati ees 10. märtsil 2021.

Arusaadavalt on kriitiline vaade läbi Covid-kriisi ja vaktsiinidega seotud ohtude välja ütlemine olnud isiklikus plaanis McCullough’le üsna kõrge hinnaga. Lugematu arv faktikontrolöre on teda valeinfo levitajaks kutsunud ja näiteks veebiteatmik Wikipedia ütleb kohe temast kirjutatud artikli alguses, et tegemist on nn väärinfo levitajaga. 2022. aasta oktoobris sulges Twitter tema enam kui poole miljoni jälgijaga konto. Konto taasavati pärast seda, kui Elon Musk mõni aeg hiljem Twitteri omanikuks sai.

McCullough on töötanud juhtivatel kohtadel mainekates teadusasutustes. Kuni 2021. aasta veebruarini oli ta Texases asuva Baylori Ülikooli Meditsiinikeskuse (Baylor University Medical Center) sisehaiguste osakonna asejuht ja professor, juhtides samal ajal südame-veresoonkonna haiguste alaseid uuringuid. Ta lahkus sealt veebruaris 2021 ja hiljem kaebas asutus ta kohtusse, kuna üks kanal, millele ta intervjuu andis, seostas teda endiselt nendega. See kohtuasi kukkus asutusel aga läbi.

2022. aasta oktoobris tühistas Ühendriikides sisehaiguste arste akrediteeriv erialaorganisatsioon (American Board of Internal Medicine) McCullough tunnustamise, väites taas, et McCullough esitab valeinfot. McCullough vaidlustas selle otsuse. Praegu tegeleb McCullough peamiselt nakkushaiguste ja nii viirustest kui koroonavaktsiinist põhjustatud südame-veresoonkonna haiguste ravimisega Texase osariigis Dallases.

Alustan teemaga, mis jääb mulle üsna aruaamatuks. Minu arust on kummaline, et maailmas on ikka veel meditsiiniasutusi, mis kohustavad töötajaid süstima Covid-vaktsiini. Üks neist on Texases ja peaks teile tuttav olema, Baylor College of Medicine (märkisime seda vaktsiinisundi ka hiljutises uudiste ülevaates – HS). Nad nõuavad nii oma töötajate kui üliõpilaste puhul vaktsineerimist uuendatud Covid-vaktsiiniga. Mis seal toimub – kas te oskate selgitada?

See on seletamatu. Texases kehtivate reeglite järgi võib vaktsineerimisest keelduda filosoofilistel, religioossetel ja meditsiinilistel põhjustel. Mulle on öeldud, et seal (Baylor’is – HS) ei aktsepteeri nad ühtegi neist põhjustest. See haigus ise on praeguseks üsna kerge. See on põhimõtteliselt nagu nohu, mis kestab umbes päeva. Ma ei ole pidanud mingeid ravimeid välja kirjutama ja me kasutame käsimüügiravimeid. Haiglaravi vajadust ja surmajuhtumeid ei ole. Vaktsiinid, isegi kui need toimiksid, ei ole meditsiiniliselt vajalikud ja need ei ole kliiniliselt näidustatud. Nüüd välja tulnud tõhustusdoos on mõeldud kooroonaviiruse tüvele XBB.1.5. Kuid see on ühekordne süst ehk see kujutab endast praegu esmast vaktsiiniseeriat. Samal ajal ei ole 25% ameeriklastest end üldse kunagi koroonaviiruse vastu vaktsineerinud ja nende puhul, kes on seda teinud, on pea kõigil mõju ammu aegnunud. Nii et nad on põhimõtteliselt tagasi alguses. Niisiis, see üks süst kui esmane seeria, mida ei ole kunagi inimeste peal testitud. Selle puhul on antikehade tekkimise andmed pärit ainult 10 loomalt. Need antikehad on tekkinud XBB.1.5 vastu ja ka EG.5 vastu, mis enam ei levi (Eesti viimase epiidülevaate järgi esineb meil tüvi XBB 1.5 30% juhtudest, sellega lähedalt seotud EG.5 varianti märgiti viimati septembri algsuses – HS). See ei ole lihtsalt piisav, et seda üldse inimkasutuseks heaks kiita, rääkimata sellest, et meditsiiniülikool, nagu Baylor College of Medicine, sunnib seda süstima. Baylor College of Medicine’i peeti varem lugupeetud teadusasutuseks. See on riigi tervishoiuasutuste tipp. Baylor ja sealsed juhid peaksid teadma, et XBB tõhustusdoos ei vasta teaduslikele standarditele, et seda üldse ühegi inimese puhul kasutada, rääkimata sellest, et seda oma üliõpilastele peale sundida.

Toeta

Mis siis toimub? Miks nad seda teevad? Mulle näib, et paljud meditsiiniasutused ebaõnnestusid täielikult pandeemia ajal, aga selle järgi vaadates ebaõnnestuvad nad senimaani?

Jah, nad ikka veel ebaõnnestuvad. Nad ebaõnnestuvad, kuna ei suuda näha tõde, et vaktsiinid lihtsalt ei toiminud. Need ei peatanud kunagi Covid-19 levikut, selles on Haiguste Kontrolli ja Tõrje Keskus (Centers for Disease Control and Prevention – CDC) ja (vaktsiine tootvate – HS) ettevõtete juhid kõik ühel meelel. Vaktsiinid ei vähendanud kunagi haiglaravi vajadust või surmajuhtumeid. Ei ole olnud ühtegi topeltpimedat randomiseeritud platseebo-kontrollitud uuringut, mis oleks kunagi näidanud surmajuhtumite vähenemist. Tegelikult näitab Michels’i ja kolleegide hiljutine uuring, et Pfizeri kliinilistes katsetustes oli 38 surmajuhtumit. Ja need 38 surmajuhtumit kallutavad kaalukausi Pfizeri vastu. Randomiseeritud uuringutes Pfizeri vaktsiiniga oli surma risk südame-veresoonkonna probleemide tõttu kolm kuni neli korda suurem. Ja kindlasti nägime seda ka kliinilises praktikas. Kuid meditsiiniasutused ja reguleerivad asutused näivad olevat tahtlikult pimedad selliste tõsiste kõrvalmõjude suhtes, mida me vaktsiinide puhul näeme. Ja ameeriklased on hirmul. Ma võin teile öelda, et nad ei usalda oma arste ega institutsioone, mis vaatavad mööda nende vaktsiinide ohutusega seotud küsimustest.

Dr. Peter A. McCullough ütleb, et ametiasutused on nende vaktsiinide ohtude suhtes pimedad. Foto: Mat Napo.

Te avaldasite hiljuti koos kolleegidega teadusartikli, kus te olite vaadanud 325 vaktsineerimise järgselt surnud inimese lahkamisaruannet ja 74% nendest surmajuhtumitest, mida te vaatasite, olid põhjustatud vaktsiinist. Teil õnnestus see uuring esialgu avaldada teadusajakirja The Lancet trükieelses serveris, kuid see võeti üsna kohe sealt maha. Rääkige meile, mis seal juhtus?

Lahkamistest räägiti teaduskirjanduses üksikjuhtumite kaupa. Juhtumeid tuli Koreast, Ameerika Ühendriikidest, Saksamaalt – tulemused ei olnud vaktsiinide vaatest kuigi head. Ent üksikjuhtumite kaupa oli raske näha mustrit. Nii me alustasime oma uuringuga, Nick (Nicolas – HS) Hulscher on seal esimene autor, Michigani Ülikooli rahvatervise instituut (University of Michigan School of Public Health). Me saime oma uuringule Michigani Ülikoolilt heakskiidu. Me vaatasime 600 uuringut, võtsime neist välja kõik asjakohased andmed, koostasime kõigi leidude kohta andmetabelid. Seejärel hindasime sõltumatult igat juhtumit, sest meil on nüüd olemas teadmised ja teada vaktsiinide kohta käivad hoiatused. Me ei toetunud algsete teadustööde autorite järeldustele. Me hindasime neid sõltumatult – kolm südamepatoloogias kogenud arsti, mina nende seas. Ja siis jõudsime kokkuleppele, kas vaktsiin põhjustas otseselt surma või aitas sellele oluliselt kaasa. Ja need kõik olid siis inimesed, kes surid pärast vaktsineerimist. Nagu te välja tõite, oli tulemuseks see, et 73,9% juhtude puhul aitasid vaktsiinid oluliselt surmale kaasa või olid selle otseseks põhjustajaks. Enam kui pooled neist juhtumitest olid seotud südame-veresoonkonna probleemidega – müokardiit, trombid jne. Me esitasime selle Lancetile. Ma olin varem Lancetis avaldanud, pandeemia alguses. Ma olen kogu maailmas tuntud autor ja Lancet suhtus meie töösse positiivselt. Nad paigutasid selle madalamasse ajakirja. Me liikusime siis edasi teistesse kõrgema taseme ajakirjadesse, kuid nad julgustasid meid lisama seda tööd oma trükieelsesse serverisse. See läbis eelnevalt kaks kontrolli, oli ühe öö selles trükieelses serveris ja sai rekordilise arvu allalaadimisi. Ja siis võtsid Lancet ja Elsevier (The Lancet’it välja andev kirjastus – HS) selle maha. Nad ütlesid nüüd tagantjärele, et nende arvates ei toeta meie valitud metoodika töös tehtud järeldusi. Ehkki me kasutasime standardset uurimismeetodit. Ehk siis see paistabki välja selge aktiivse tsensuurina. Me postitasime selle Euroopa Komisjoni trükieelsesse serverisse (peab silmas Zenodot – HS), see sai rekordilise arvu allalaadimisi. Tavaliselt laetakse alla ja loetakse vaktsiine puudutavaid töid umbes 25-50 korda. Meie oma laeti alla 250 000 korda. Nii et uskuge mind, teadusringkond teab, et vaktsineerimise järgne surm on tõenäoliselt tingitud vaktsiinist, kui muud selget põhjust ei ole.

Dr. Peter A. McCullough märkis juulis suhtlusvõrgustikus X, et nende teadustöö tsenseerimine The Lancet’i poolt tõi nende tööle hoopis enam tähelepanu.

Ma tean, et te tegelete ka paljude patsientidega, kellel on probleeme vaktsineerimise järgsete tõsiste kõrvalmõjudega. Millised on peamised probleemid?

See vaktsiin on kõige ohtlikum bioloogiline toode, mida me kliinilises praktikas kunagi näinud oleme. Me teame CDC v-safe (Ühedriikides Covid-19 vaktsiinide kõrvaltoimetest teatamiseks loodud rakendus – HS) andmetest, et 7,7% inimestest, kes on süsti saanud, haigestuvad nii raskelt, et peavad pöörduma erakorralise meditsiini osakonda. Kaks teadusuuringut, ühe autoriks Mansanguan ja teisel Le Pessec, näitasid vereanalüüside ja verepildi abil, et südamekahjustuste määr on umbes 2,5%. See on katastroofiline. Seega on neli peamist kahjustuse valdkonda, mida me näeme. Üks on seotud südame-veresoonkonnaga – müokardiit, muud südame-veresoonkonna haigused ja nende kiirenemine ning südame seiskumine. Teiseks on neruoloogilised probleemid – isheemiline ja hemorraagiline insult, Guillain-Barré sündroom, väikeste kiudude neuropaatia, kuulmislangus, nägemiskadu. Kõike seda on näidatud eelretsenseeritud teaduskirjanduses. Kolmas valdkond on trombid. Vaktsiini tekitatud ogavalku leidub trombide sees. Suurimad trombid, mida oleme näinud, ei allu ka ravile antikoagulantidega. Ja siis immunoloogilised probleemid, st erinevad sündroomid – vaktsiinist põhjustatud trombotsütopeeniline purpura, multisüsteemne põletikusündroom, ANA positiivsed sündroomid (ANA: antinukleaarne antikeha; positiivne on autoimmuunhaiguse märk – HS). Ja viies valdkond – see on praegu veel hüpotees, kuid ka seal ei tundu pilt hea – on see, et vaktsiinid võivad põhjustada vähki.

Toeta

Ma küsin üle: kuivõrd levinud need probleemid ikkagi on?

CDC v-safe andmetel haigestus ägedalt 7,7%. Zogby küsitluse järgi esines neid haigusi 15% vaktsineeritutest. Need on vaktsiinide ohutust jälgivates süsteemides tugevalt alaraporteeritud. Maailmas on 39 ohutussüsteemi ja kõigis on need alaraporteeritud. Ent umbes 15%-l inimestest, ja see vastab ka minu kogemusele, on nüüdseks vaktsiini tõttu tekkinud mõni uus probleem. Muide, ka paljudel avaliku elu tegelastel. Megyn Kelly, tuntud telesaatejuht – tal on autoimmuunhaigus. Eric Claptonil, kes on tuntud muusik, on väikeste kiudude neuropaatia. Loetelu on pikk: ESPNi spordikommentaator Kirk Herbstreit – trombid, ilmateadustaja Al Roker – trombid, endine Tampa Bay treener Bruce Arians – müokardiit ja nii edasi. Me näeme avaliku elu tegelasi, keda need vaktsiinid on kahjustanud.

Ühendriikide telesaatejuht Megyn Kelly on tunnistanud, et sai vaktsiinist kahju ning kahetsenud enda vaktsineerimist. Foto: Gage Skidmore/Wikimedia Commons.

Aga seda ei tunnistata ju ikkagi. Ja sellest tulenevalt on mul ka üks küsimus, mis mind on kogu aeg hämmastanud. Kuidas on nii, et kogu meditsiinisüsteem vedas inimesi sedavõrd suurel määral alt? Kas te oskate seda seletada?

Teate, parim viis, kuidas ma seda selgitada oskan, on see, et mõnel arstil olid oskused ja teadmised arstikunstist, et mõista seda haigust, õppida seda ravima ja seejärel mõista vaktsiinide ohutust ja tõhusust. Teised arstid aga olid hirmust juhitud transis. Nad ei ravinud kunagi seda haigust. Patsiendid surid asjatult, sest neid ei ravitud. Ja need arstid on ise vaktsineeritud ja jätkavad vaktsiini propageerimist, kuigi see ei toimi ega ole ohutu. Hiljutine Kanada onkoloogi William Makise uuring näitab, et Kanadas on pärast vaktsineerimist surnud üle 180 arsti. Need juhtumid on registreeritud ja Kanada ametivõimudele teada. Ja jällegi tundub, et nendega ei ole mingit muret, ei mingit huvi nende juhtumite vastu. Olen kirjutanud Ameerika kardioloogia kolledžile (American College of Cardiology) müokardiidi ja surmaga lõppeva müokardiidi kohta. Me võime tõendatult viidata surmaga lõppenud juhtumitele. Ameerika kardioloogia kolledž ei tunne mitte mingit muret. Nad toetavad endiselt vaktsineerimist, hoolimata sellest, et vaktsiinidel on ametlikud hoiatused – need põhjustavad südamekahjustusi. See on esimene mitte-kardioloogiline ravim, mida Ameerika kardioloogia kolledž soovitab, ja see põhjustab südamekahjustusi. Ameerika kardioloogia kolledžil ei tohiks olla soovitusi nakkushaiguse vaktsiini kohta, rääkimata sellest, et nad peaksid soovitama vaktsiini, mille puhul Toidu- ja Ravimiamet (Food and Drug AdministrationFDA) hoiatab ohtude eest südamele ja veresoonkonnale.

Toeta

Ma arvan, et osa probleemist on ka see, et inimesed, kes isegi mõistavad riske – arstid ja teadlased – kardavad rääkida. Nii et see läheb ka tagasi tsensuuriküsimuse juurde. Aga see ei ole ainult tsensuur, see on ka inimeste tühistamine, kes probleemidest räägivad. Ja ma arvan, et ka teie olete selle all kannatanud?

See on tõsi. Tühistamine näib olevat mingi veebipõhine nähtus. Ma ei ole kunagi kohanud ühtegi arsti, kes oleks minuga silmast silma rääkinud ja öelnud, et ta toetab neid vaktsiine. Seda ei ole kunagi juhtunud. Nad ei vasta sõnumitele ega e-kirjadele, ei osale arutelus. Ma olen kolm korda andnud tunnistusi Ühendriikide senatis ja Anthony Fauci ning kogu koronaviiruse töörühm ei ilmu kohale. Ma andsin tunnistusi Euroopa Parlamendis ja seal ei olnud ühtegi teist arsti, kes oleks tulnud ja öelnud, et nende arvates on vaktsiinid ohutud ja tõhusad. Tegelikult ei ole praegu ühtegi tuntud arsti, kes väidaks, et vaktsiinid on ohutud ja tõhusad, ja kes osaleksid sellekohastes aruteludes. Te mainisite Baylor College of Medicine’i. Uus inimene, kes Ühendriikides vaktsiinide eest kõneleb, on seal töötav Peter Hotez (Hotez on seal professor – HS). Nüüd, kui Anthony Fauci on pensionile läinud. Ja ma ütlesin Joe Roganile ja Robert F. Kennedyle, et kohtun hea meelega Hoteziga Austinis, Texases. Käime läbi vaktsiinide ohutuse. Hotez ei tee seda. Ta ei tule ühelegi vaktsiinide ohutust käsitlevale vestlusele (see on seotud vaidlusega, millest kirjutasime juunis oma uudiste ülevaates – HS).

Professor Peter Hotez oli Ühendriikide ajakirjanduse jaoks üks peamisi eksperte, keda koroonakriisi ajal eksperdina kasutati. Vaktsiinide ohutuse üle ta dr. McCullough’ga debateerima ei lähe. Foto: Larry D. Moore/Wikimedia Commons.

Meil on rekordiline arv surmajuhtumeid, meie vaktsiinide kõrvaltoimetest teatamise süsteem Ameerika Ühendriikides näitab, et üle 18 000 ameeriklase on pärast vaktsineerimist surnud. Enamiku nendest juhtumitest on teada andnud tervishoiutöötajad, kes arvavad, et vaktsiin on surma põhjustanud. 1100 neist surmajuhtumitest leidis aset vaktsineerimisega samal päeval. See on hämmastav. Ja FDA-le raporteeritakse kuskil 30 korda vähem juhtumeid, kui neid tegelikult esineb. On avaldatud arvamust, et ka 40 korda vähem, aga isegi 30 puhul läheneme 600 000 ameeriklasele, kes on pärast vaktsineerimist surnud. Meie lahkamisaruannete uuringu põhjal võib arvata, et kolmveerand neist vaktsiini tõttu. Hiljuti avaldas teadlane Denis Rancourt, et pärast vaktsineerimist surnud inimeste arv ülemaailmselt võib olla 15 ja 20 miljoni inimese vahel. Nii et see on hämmastav. Nobeli preemia anti äsja välja (Nobeli meditsiinipreemia pälvisid tänavu teadlased Katalin Kariko ja Drew Weissman oma töö eest mRNA vaktsiinidega – HS), ja Nobeli preemiaid on juba ammu välja antud asjade eest, mis lähevad halvasti. See algas isegi Nobelist endast ja dünamiidi kasutamisest kahjulikel eesmärkidel. Ja edasi läks see Haberini, kes leiutas kloorgaasi, mida Saksamaa kasutas oma vastaste vastu I ja II maailmasõjas. Ja see lihtsalt jätkub ja jätkub. Nii et meil on nüüd probleem. Ma olen Ühendriikide senati ja Euroopa Parlamendi ees öelnud, et Covid-19 vaktsiin tuleks turult kõrvaldada. Maailma tervishoiunõukogul (World Council for Health) ja Ameerika Arstide ja Kirurgide Assotsiatsioonil (Association of American Physicians and Surgeons) on ametlikud soovitused need vaktsiinid turult kõrvaldada. Need ei ole minu patsientide jaoks piisavalt ohutud. Ma ei soovita neid oma patsientidele. Olukord muutub sellest ainult hullemaks, mida rohkem inimesed end nendega süstida lasevad.

Kogume 25 000€ järgmise poolaasta tegevuseks – palume Sinu toetust!
TOETA SOBIVA SUMMAGA TÄNA
Kommentaaride teavitused
Teavitus
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments